افزایش بیکاری در انگلیس در سایه رکود اقتصادی

گروه بین الملل رجانیوز: شاخص بیکاری در سه ماهه سوم امسال (2022) 3.6 درصد است که نسبت به دوره قبل 0.1 درصد افزایش نشان می دهد. دارن مورگان، مدیر دپارتمان کار و آمار اقتصادی سازمان ملل متحد، گفت که نیم میلیون روز کاری در ماه های آگوست و سپتامبر به دلیل اعتصاب از دست رفت و افراد مسن نیز بیکار شدند.

من گزارش میدم رجانیوز بر اساس گزارش مرکز آمار ملی بریتانیا، دستمزدها بین ژوئیه و سپتامبر 2.6 درصد به صورت واقعی و 2.7 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. مورگان گفت: “درصد افرادی که نه کار می کنند و نه به دنبال کار هستند دوباره افزایش یافته است.” در ماه اوت و سپتامبر، بیش از نیم میلیون روز کاری به دلیل اعتصابات از دست رفت که بالاترین رقم در بیش از یک دهه گذشته است. »

این عضو مرکز ایوانز افزود که با شروع کاهش درآمدهای واقعی، اعتصابات تشدید شد و “اکنون کارفرمایان به ما می گویند که فشارهای اقتصادی عاملی در تصمیم آنها برای استخدام است.”

بسیاری از کارکنان بخش دولتی بریتانیا، از دفاتر پست، وکلا، راه‌آهن و لوله‌ها گرفته تا پرستاران و پزشکان، در ماه‌های اخیر در اعتراض به شرایط گران، شرایط کار و دستمزد خود کار را متوقف کرده یا تهدید به اعتصاب کرده‌اند.

این در حالی است که شرایط اقتصادی انگلیس به دلیل چندین بحران پی در پی در بدترین وضعیت خود در نیم قرن اخیر قرار دارد. تورم به 10.1 درصد رسید که بالاترین سطح در 40 سال گذشته است. به گفته رئیس بانک مرکزی انگلیس، این کشور وارد دوره طولانی رکود اقتصادی شده است و پیش بینی می شود نرخ بیکاری در دو سال آینده دو برابر شود.

  خانه خود را با یک کانال خاکستری تقسیم شده خنک کنید

دو هفته پیش، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، نسبت به چالش های اقتصادی این کشور طی دو سال آینده هشدار داد و گفت که کشور وارد دوره طولانی رکود شده است. او در یک کنفرانس خبری گفت که بریتانیا با یک رکود “بسیار چالش برانگیز” مواجه است و خانواده ها با روزهای سختی روبرو خواهند شد.

ریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس نیز در اظهارات جنجالی گفت که مردم نباید انتظار داشته باشند که دولت راه حل همه مشکلات آنها باشد. وی افزود که دولتش تلاش می کند در مورد وضعیت وخیم اقتصادی و مشکلات مالی کشور با مردم صادق باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید