افزایش بی سابقه روبل در برابر دلار و یورو

13035 خبر اولیه

در این بیانیه آمده است که روبل روسیه در برابر دلار آمریکا و یورو در روز چهارشنبه (4 مه) به بالاترین حد خود در دو سال اخیر رسید و همچنان به حفظ کنترل سرمایه سنگین خود ادامه داد زیرا اتحادیه اروپا بسته جدیدی از تحریم ها را علیه روسیه اعمال کرد. رویدادهای اوکراین

در تلاش برای تعمیق انزوای مسکو، اورسولا فون درلین، رئیس کمیسیون اروپا، تحریم نفتی روسیه را به تدریج و همچنین ممنوعیت بانک اصلی آن و ممنوعیت توزیع کنندگان آن از بازارهای اروپایی را پیشنهاد کرده است.

در ساعت 721 به وقت گرینویچ، روبل پس از رسیدن به 68650 در ابتدای معاملات، 0.7 درصد در برابر دلار آمریکا تقویت شد و به 70.49 رسید که قوی‌ترین عملکرد آن از ژوئن 2020 است.

این ارز در برابر یورو 1.2 درصد افزایش یافت و به 73.84 درصد رسید و قبلاً به 72.00 رسیده بود که قوی ترین سطح از فوریه 2020 بود.

تحرکات در بازارهای روسیه تحت تأثیر روبل است و تحت تأثیر کنترل سرمایه تشدید می شود. سهام با ممنوعیت فروش کوتاه مدت معامله می شود و بازیکنان خارجی از ترک سهام شرکت های روسی بدون مجوز منع می شوند.

فعالان بازار تردید دارند که با توجه به محدودیت‌ها، نرخ فعلی ارز پس از سقوط روبل به پایین‌ترین سطح خود در اوایل ماه مارس، زمانی که کشورهای غربی با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای علیه مسکو، سیستم مالی خود را تشدید کردند، ثابت باشد.

پرداخت لحظه آخری اوراق قرضه دلاری آمریکا در روز جمعه یک انحراف آشکار برای جلوگیری از نکول پس از وعده قبلی مبنی بر پرداخت تنها به روبل بود که به کاهش فشار بر دارایی های کشور کمک کرد.

  3 دارویی که حافظه را بهبود می بخشد

پس از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای حذف بزرگترین بانک روسیه و دو بانک دیگر از سیستم تراکنش ها و پیام های بین المللی سوئیفت، سهام سیربانک 0.3 درصد افزایش یافت.

تحلیلگران گفتند که تحریم بانکی برای این بخش ناخوشایند است، اما حیاتی نیست.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا آرتیوس با 1.2 درصد افزایش به 1094.8 رسید. شاخص روبل روسیه در بورس اوراق بهادار مسکو (MOEX) با 0.2 درصد کاهش به 2439.2 واحد رسید.

منبع: ابنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید