افزایش دستمزد کارگران نتیجه تعامل مثبت سه جانبه گرایی است

13043 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از وزارت تعاون، علی حسین رئیسی فرد در گفتگو با کارگران زاگرس پوش بروجرد گفت: کشور ما 15 میلیون کارگر دارد که همگی متعهد به انقلاب و با همدلی و همکاری با کارفرمایان در عرصه های تولید هستند. و زمینه اشتغال را در کشور فراهم می کنند.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ایران 15 کشور در کنار 600 میلیون جمعیت دارد که با گردش مالی بالغ بر یک میلیارد دلار نیاز به دانش و ظرفیت تولید کارگران ایرانی دارد.

وی با اشاره به اینکه سه جانبه گرایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار قرار دارد، افزود: در حوزه تصمیم گیری از دیدگاه کارگران و کارفرمایان و دولت استفاده می شود. افزایش حقوق کارگران در سال جاری یک اتفاق مثبت است.

رایتفورد افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با 50 درصد جمعیت کشور ارتباط مستقیم دارد و در استان لرستان بیش از 120 هزار نفر به طور مستقیم تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که با خانواده جمعیت قابل توجهی است.
وی با بیان اینکه وزارت ملت برنامه ریزی جدی برای ایجاد اشتغال داشته است، گفت: اکوسیستم اشتغال بر اساس فرصت های منطقه ای در کشور برنامه ریزی شده است تا بتوانیم اشتغال پایدار را در سراسر کشور ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه جامعه کارگری در زمان شیوع ویروس کرونا همانند مدافعان سلامت در سنگرهای کار و تولید حضور داشتند، گفت:

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سالانه حدود 800 کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست می دهند، گفت: در ابتدای دولت سیزدهم مردم اقدامات ارزنده ای برای بازمهندسی ایمنی و بهداشت حرفه ای یک ملی انجام شد. ابتکار عمل در زمینه ایمنی و بهداشت در کار ایجاد شده و در این راستا با همکاری مجلس شورای اسلامی، کنوانسیون شماره 81 سازمان بین المللی کار در مورد «بازرسی کار در صنعت و تجارت» به عنوان مهم ترین کنوانسیون تصویب شد. سند ساختارهای نظارتی و مدیریتی در کشور و همچنین کنوانسیون شماره 155 «ایمنی و سلامت در کار» به عنوان اصلی ترین محور راهبردی ارتقای ایمنی و بهداشت شغلی در سطح ملی است که نتایج آن در میان مدت می تواند تضمین تشکیل یک جنبش ملی و ایجاد یک فرابخش برای ایجاد فرهنگ ایمنی پویا و بهداشت حرفه ای در کشور وی به جنگ اقتصادی دشمنان اشاره کرد. وی افزود: کارگر و کارفرما دو بال تولید هستند و با همدلی و همفکری با وجود همه مشکلات پای تولید می ایستند.

  عصرها در نوروز چگونه بسته می شود؟

رایتفورد با اشاره به اینکه جامعه کارگری در دوران دفاع مقدس 14 هزار شهید تقدیم کرد، افزود: کارگران در دوران دفاع مقدس در دو جبهه تولید و دفاع از ایران اسلامی حماسه می آفرینند.

پایان * /

دیدگاهتان را بنویسید