افزایش سرعت دلار – بررسی های تحریریه رسانه ها

به گزارش سرمقاله، سایت خبری بلومبرگ می نویسد، روسیه در حال بررسی خرید یوان چین، روپیه هند و لیر ترکیه برای تنوع بخشیدن به صندوق سرمایه ملی خود برای استفاده در یک مکانیسم بودجه است که از درآمد اضافی حاصل از فروش استفاده می کند. دریافت کردید، از آن استفاده کنید.

چند روز پیش، بانک مرکزی روسیه برای اولین بار در گزارشی درباره چشم‌انداز سیاست‌های خود برای سه سال آینده، ترکیب احتمالی ارز را افشا کرد و بدون ارائه جزئیات بیشتر، گفت که می‌توان ارزهای دیگر را نیز لحاظ کرد.

یوان، روپیه، لیر می توانند جایگزین دلار، یورو در صندوق رفاه روسیه شوند

بر اساس این گزارش، «میزان قابل توجهی سرمایه‌گذاری» از صندوق رفاه نیز از سال 2022 تا 2025 به پروژه‌های داخلی اختصاص می‌یابد، زیرا این امر برای کمک به سازگاری اقتصاد با شرایط تغییر یافته ناشی از تحریم‌ها ضروری است.

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه پیشتر گفته بود که به دلیل بسته شدن استفاده از یورو و دلار به دلیل تحریم های بین المللی به دلیل جنگ روسیه در اوکراین، مسکو ممکن است برای تامین مالی صندوق اجتماعی خود به ارزهای دیگر روی بیاورد. یوان با گسترش تجارت با آسیا.

با این حال، با وجود درآمدهای بادآورده از فروش نفت و گاز، الویرا نبیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، نسبت به استفاده از ارزهای بی ثبات هشدار داد. بانک مرکزی پیشتر از دولت خواسته بود به شرکت های دولتی دستور دهد دارایی های ارزی خود را به ارز کشورهایی که به تحریم ها علیه روسیه نپیوسته اند تبدیل کنند.

یک منبع به رویترز گفت که روسیه تا 10 میلیارد دلار از یک صندوق روز بارانی برای خرید سهام روسیه هزینه خواهد کرد

در همین راستا، وزارت دارایی کرملین در حال کار بر روی تغییراتی در قانون بودجه است که به دلیل تحریم های اعمال شده پس از حمله به اوکراین به حالت تعلیق درآمد. این کشور به دنبال خرید ارز از کشورهایی است که در لیست دوستان روسیه قرار دارند.

  مذاکره کننده ارشد ایران امشب (یک | پایگاه اطلاع رسانی رجا)

صندوق ثروت دولتی روسیه در ماه مه با افزایش قیمت انرژی بیشترین رشد را از جولای 2019 داشته است. با این حال، اگرچه حجم این صندوق در ماه گذشته به کمتر از 200 میلیارد دلار کاهش یافت، معاملات یوان و روبل در همین مدت در بورس مسکو به سطح بی سابقه ای رسید و به رکورد رسید.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید