افزایش شدید قبوض گاز برای آلمانی ها

بر اساس این سرمقاله، رسانه های محلی آلمان هشدار داده اند که شهروندان این کشور در حدود دو ماه دیگر با قبوض گاز مواجه خواهند شد که به طور قابل توجهی بالاتر از آنچه در حال حاضر پرداخت می کنند.

چند رسانه آلمانی گفتند که دولت قصد دارد در اول اکتبر برای تمام مصرف کنندگان گاز، هزینه اضافی ویژه ای را برای پوشش هزینه های اضافی واردات گاز پیش از بحران انرژی در نظر بگیرد.

روزنامه Die Zeit با استناد به یک سند داخلی تهیه شده توسط وزارت اقتصاد گزارش داد که این کمک هزینه بین 1 اکتبر 2022 تا پایان سپتامبر 2024 اعمال خواهد شد. این روزنامه افزود که این سند در حال حاضر توسط وزارتخانه های مختلف فدرال در حال بررسی است و انتظار می رود که این کمک هزینه شود. تا پایان مرداد ماه به عنوان دستور اجرایی صادر شد.

رابرت هاوبک، وزیر اقتصاد آلمان تایید کرد که این مالیات می تواند بین 1.5 تا 5 سنت یورو به ازای هر کیلووات ساعت مصرف باشد. وی به خبرنگاران گفت: تنها می توان به یک محدوده قیمت اشاره کرد، این هزینه اضافی ناشی از افزایش هزینه تامین گاز وارداتی است که باید برای جایگزینی انرژی از دست رفته روسیه خریداری شود.

وی افزود: در نهایت مشخص نیست هزینه های آبان یا آذر چقدر خواهد بود، اما خبر ناراحت کننده این است که قطعا برای هر خانوار چند صد یورو هزینه خواهد داشت.

14428 خبر اولیه

Die Zeit گفت که در بدترین سناریو، افزایش قیمت برای یک خانواده متوسط ​​آلمانی که حدود 20000 کیلووات ساعت در سال مصرف می کند، می تواند منجر به هزینه های اضافی تا 1000 یورو (1016 دلار) در سال شود. حدود نیمی از خانواده های آلمانی خانه های خود را با گاز گرم می کنند.

  جوجه 64 هزار تومانی جاسوس مستاجران 4200 تومانی!

به گفته وزارت اقتصاد، این اقدام با هدف حفظ سازوکارهای بازار و زنجیره تامین و جلوگیری از ورشکستگی تجار گاز و جلوگیری از دومینویی این بحران است.

مجله فوکوس همچنین اشاره می کند که این قیمت اضافی به واردکنندگان گاز اجازه می دهد تا 90 درصد افزایش هزینه های خرید را به مصرف کنندگان نهایی منتقل کنند.

هابک اعتراف کرد که تصمیم برای معرفی این هزینه اضافی یک گام دشوار بود که استرس زیادی را به همراه داشت. وی در عین حال گفت: ما به عنوان دولت نمی توانیم همه هزینه ها را تحمل کنیم.

این خبر در حالی منتشر شد که سردبیر دفتر اقتصادی و مالی روزنامه “دی ولت” هشدار داد که آلمان در حال حرکت به سمت یک بحران عظیم انرژی است و قیمت فعلی انرژی دور از واقعیت و عملکرد عادی شرکت های انرژی است. در یک محیط رقابتی مانع می شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید