افزایش قیمت شیرخشک تکذیب شد

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد افزایش قیمت این محصول را تکذیب کرد و گفت: آخرین تعدیل قیمت شیرخشک مربوط به 6 ماه پیش است.

به گفته رجانیوس؛ هانی تحویل زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تکذیب هرگونه سوال در خصوص افزایش قیمت شیرخشک آخرین تعدیل قیمت شیرخشک را مربوط به 6 ماه قبل و 25 درصد دانست.

وی تاکید کرد: در همان زمان درخواست افزایش بیش از 2 درصدی قیمت از انجمن مطرح شد که به دلیل سخت گیری های سازمان حمایتی این موضوع محقق نشد.

تحویل زاده با اشاره به اینکه در آن زمان برخی تولیدکنندگان با زیان و برخی دیگر با سود زیر 2 درصد به تولید خود ادامه می دادند، افزود: نباید از منابع تولیدکنندگان برای پایین نگه داشتن قیمت مصرف کننده استفاده کرد. سیاست پایدار ساختن تولید منسوخ شده است.»

تحویل زاده با تاکید بر اینکه مخالف اعطای یارانه به تولید هستیم، تصریح کرد: دولت باید این منابع یارانه ای را از بخش تولید حذف کرده و مستقیماً در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

وی گفت: اخیراً با توجه به افزایش چشمگیر قیمت های جهانی، قیمت خدمات داخلی و رشد کم سابقه قیمت جهانی کالاها، قیمت جعبه های فلزی به تنهایی به حدود 22 درصد افزایش یافته است.

تحویل زاده ادامه داد: علاوه بر این، سربار تولید از جمله بسته بندی (شامل قاشق، درب پلاستیکی، کارتن و چسب) و هزینه های تحویل به طور بی سابقه ای افزایش یافته است. انتظارات تورمی در بازارهای جهانی به 2 درصد رسیده و قیمت لاکتوز نیز افزایش بیش از پیش داشته است. بیش از 2 درصد

  ابلاغیه مهم سازمان مالیاتی در مورد اعتماد ماموران مالیاتی سراسر کشور به اصناف و مشاغل

وی افزود: با این حال قیمت شیرخشک تاکنون تغییری نکرده است. البته ممکن است در آینده به دلیل افزایش شدید هزینه های تولید این اتفاق بیفتد اما اکنون تغییری در قیمت ایجاد نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید