افزایش قیمت پای مرغ در سرزمین فراعنه

به گزارش سرمقاله، روزنامه فرامنطقه ای «العربی الجدید» در گزارش خود از «عادل صبری» نوشت که برنج، شکر و روغن در بازارهای مصر کمیاب شده است. تجار قیمت هر کیلوگرم روغن آفتابگردان را به 45 پوند و روغن مخلوط پنبه و آفتابگردان را به 29 پوند افزایش داده اند. دولت همچنین قیمت هر بسته 600 گرمی کره را از 24 پوند به 30 پوند افزایش داده است.

در این شرایط، توزیع کنندگان مواد غذایی ترجیح می دهند روغن ذرت و روغن های دیگری را بفروشند که سود بیشتری برای آنها به همراه دارد. در عین حال، این توزیع کنندگان مواد غذایی از عرضه برنج و شکر خودداری می کنند.

فول مدامز - غذاهای اصلی لذت مصر

بر اساس گزارش رسانه ها، مردم مصر مدتی است که از افزایش قیمت ها رنج می برند. دولت السیسی همچنین قیمت هر کیلو شکر را از 10.50 پوند به 14 پوند افزایش داد. در عین حال شکر عنصری ضروری در زندگی روزمره مردم سرزمین فراعنه محسوب می شود.

این روزنامه در گزارش دیگری گزارش داد که شرایط نامناسب بازار باعث شده مصری ها به سمت غذاهای ارزان قیمت ارزن روی بیاورند. در حالی که توزیع کنندگان مرغ به مردم پای مرغ رایگان می دادند، اکنون قیمت پای مرغ در کشور ما به 5 پوند رسیده است.

به همین دلیل تقاضا برای غذای ارزان و خوردن پای مرغ روی صندلی در روستاها و شهرها افزایش یافته است. با افزایش تقاضا برای غذای ارزان، گوشت کبوتر، اردک و خرگوش برای سومین هفته متوالی با قیمت 73 پوند در هر کیلوگرم ثابت ماند.

غذا برای گوشت و مرغ - STEICA

«عبدالعزیز السید» رئیس اداره طیور مصر افزایش قیمت این محصول را ناشی از افزایش هزینه های تولید دانست و گفت که تولید هر کیلوگرم آن حداقل 50 پوند هزینه دارد. کاهش درآمد تولیدکنندگان باعث شد بسیاری از آنها فعالیت خود را تعطیل کنند. زیرا ابزار لازم برای تولید از جمله ذرت و سویا را ندارند.

  گشایش های بین المللی نباید مانعی برای استفاده از ظرفیت داخلی باشد/ درآمدها 2.5 برابر می شود

بر اساس گزارش ها، قیمت خوراک در 5 ماه گذشته از 1500 پوند مصر به 23 هزار پوند رسیده است. این افزایش قیمت منجر به افزایش هزینه های تولید شد. وضعیت کشاورزان و تولیدکنندگان وخیم است و 60 درصد ظرفیت تولید از رده خارج شده است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید