افزایش قیمت کالاها ممنوع شده است

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: تا پایان سال افزایش قیمت کالاها به ویژه کالاهای اساسی نخواهیم داشت و دولت نیز بر این امر تاکید دارد.

به گزارش رجانیوس، عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شب گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قوانین زیادی برای شفاف سازی شبکه های عرضه و توزیع در کشور وجود دارد، گفت: اصناف وظیفه دارند قیمت کالاها را تعیین کنند. “

وی با بیان اینکه فروشنده باید فاکتور فروش را به خریدار بدهد و این حق مسلم مشتری است، افزود: برای رفع این ابهامات درج قیمت تولیدکننده روی کالاها در دستور کار قرار گرفت و از تولیدکنندگان خواستیم این عدد را درج کنند. از کالاها

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه سازمان مالیاتی نیز بر اساس همین عدد مالیات را محاسبه می کند، گفت: در بررسی انجام شده 84 هزار قلم کالا در کشور تا 120 درصد افزایش قیمت توزیع داشتند.

وی با بیان اینکه با درج قیمت تولیدکننده دیگر قیمت توزیع افزایش نمی یابد و سوء استفاده ای صورت نمی گیرد، ادامه داد: در این صورت خود مردم مطالبه گر هستند.

طبس با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش نمی کند رقابت را از دست بدهد، اضافه کرد: هیچ کالای مصرفی نباید بالای 30 درصد قیمت تولید فروخته شود و خود مردم قیمت ها را کنترل می کنند.

وی با بیان اینکه محموله، انبار، کارگر، آب، برق و همه اینها در دل 30 درصد دیده شد و هیچ فروشنده ای حق برداشت بیشتر از آن را ندارد، گفت: 3 هزار و 3 نوع کالا در قیمت کالا و خود مصرف کنندگان می توانند قیمت ها را کنترل کنند تا گران تر نخرند.

  طرح خرید بازپرداخت و تخفیف بازنشستگان

رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده با اشاره به اینکه قیمت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده کالا است، گفت: یکی از راه های نظارت شفاف سازی اطلاعات است و این سامانه باعث می شود مردم بر خریدهای خود نظارت کنند.

وی با بیان اینکه در دو ماه آینده ممکن است در قیمت کالاها اختلاف داشته باشیم تا کالاهای گذشته به طور کامل به فروش برسد، گفت: در این صورت همه کالاهای تولید شده باید قیمت تولیدکنندگان خود را داشته باشند.

طبس گفت: در حال حاضر هیچ ممنوعیتی برای عرضه کالا وجود ندارد که قبل از قانون تعیین قیمت مصرف کننده برای کالاها وجود دارد و این کالاها باید فروخته شوند. مردم می توانند هر گونه تخلف در سیستم را گزارش کنند. وزارت صمت و سامانه صامت در استانها به شماره 124 گزارش دهند.

وی گفت: اجرای این طرح به نفع مردم و مصرف کنندگان است و امیدواریم مردم ما را یاری کنند. مصرف کنندگان می توانند تصمیم بگیرند که آیا گران خواهد بود یا خیر.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: میوه شب عید امسال به اندازه کافی انباشته شده و نگران آن نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید