افزایش مبتلایان به آبله میمون در عربستان سعودی

به گزارش رجانیوز، وزارت بهداشت عربستان سعودی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس آبله میمون در این کشور خبر داد.

وزارت بهداشت عربستان سعودی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس آبله میمون در این کشور به سه نفر رسیده است.

این وزارتخانه افزود: تمامی مبتلایان به این بیماری که در عربستان شناسایی شده اند از کشورهای اروپایی وارد این کشور شده اند.

در اواسط ماه جاری، وزارت بهداشت عربستان از شناسایی اولین فرد مبتلا به این بیماری خبر داد.

پس از امارات، عربستان سعودی دومین کشور در خلیج فارس است که این بیماری در آن گزارش شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز شنبه اعلام کرد که شیوع ویروس آبله میمون در کشورهای مختلف جهان یک خطر جدی است و باید تدابیر ویژه ای برای آن اتخاذ شود.

آبله میمون شبیه آبله انسان است. این بیماری سال هاست که در بسیاری از نقاط جهان ریشه کن شده و مورد جدیدی گزارش نشده است. با این حال، در سال‌های اخیر، به‌ویژه پس از اپیدمی کرونا، نگرانی در مورد شیوع این ویروس افزایش یافته است.

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که ویروس آبله میمون علاوه بر انسان می تواند موش ها و خرگوش ها را نیز آلوده کند. در بین انسان ها اولین مورد آبله میمون در سال 1970 گزارش شد. در سال 2003 مقامات بهداشتی ایالات متحده یک مورد از این ویروس را در این کشور گزارش کردند.

علائم اولیه آبله میمون شامل تب، سردرد، دردهای عضلانی، کمردرد، تورم غدد لنفاوی، لرز و خستگی است.

  دلیل برتری استابلایزر سوئیچینگ نسبت به سروو موتور و رله

التهاب های پوستی نیز می توانند ایجاد شوند که معمولاً از صورت شروع می شود و سپس به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد. در نهایت به شکل دلمه در می آید و می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید