افزایش ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا

مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا اکنون به بالاترین سطح خود از زمان بحران مهاجران 2016-2015 رسیده است، زیرا کشورهای عضو در تلاش برای مدیریت جریان عظیم پناهجویان آواره شده به دلیل درگیری در اوکراین هستند.

بر اساس گزارشی که در اوایل ماه جاری توسط آژانس مرزی اتحادیه اروپا (Frontex) منتشر شد، 308000 مورد ورود غیرقانونی از مرزهای خارجی کشورهای اتحادیه اروپا در 11 ماهه نخست سال جاری شناسایی شده است که نسبت به مدت مشابه 68 درصد افزایش داشته است. دوره در سال 2021 افزایش نشان می دهد.

اگرچه این آمار مربوط به یک ماه مانده به پایان سال است، اما بر این اساس، هجوم مهاجران در حال حاضر بیشتر از آمار سالانه اروپا از سال 2016 است.

10 موضوع برتر مهاجرت در سال 2015 |  migrationpolicy.org

همانطور که Breitbart News در مورد آمار مهاجرت گزارش می دهد، افزایش مهاجرت غیرقانونی امسال چندان مورد توجه قرار نگرفته است زیرا اروپایی ها بر بحران اوکراین تمرکز می کنند.

البته لازم به ذکر است که آمار فرونتکس شامل میلیون ها پناهنده اوکراینی نمی شود که در اوج جنگ در کشورشان به کشورهای اتحادیه اروپا سرازیر شده اند.

بر اساس آمار سازمان ملل، نزدیک به 7.9 میلیون پناهنده اوکراینی تا هفته گذشته در سراسر اروپا ثبت شده اند که بیشتر آنها در لهستان، آلمان و جمهوری چک مستقر شده اند. موسسه “استاتیستا” در آغاز ماه آخر سال 2022 اعلام کرد که روسیه با 2.85 میلیون نفر بیشترین پناهنده اوکراینی را پذیرفته است.

با این حال، پناهندگان قانونی “ورود غیرقانونی” محسوب نمی شوند و بسیاری از خارجی هایی که به اروپای غربی سرازیر می شوند، مهاجران اقتصادی هستند. به عنوان مثال، بیشترین درصد از مهاجرانی که از کانال مانش عبور می کنند تا در انگلیس پناهنده شوند، از آلبانی وارد این کشور می شوند که در حال جنگ نیست.

  جزئیات راهپیمایی روز جهانی قدس

امنیت مرزی اروپا را امن تر نمی کند.  بی ثباتی ایجاد می کند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط فرونتکس، مسیرهای عبور از بالکان غربی و مدیترانه مرکزی بیشترین تردد مهاجران را در سال جاری داشته اند. تنها در ماه نوامبر، 27000 عبور غیرقانونی مرزی کشورهای اتحادیه اروپا صورت گرفت.

این موسسه می گوید بیش از 2100 کارمند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با فشار شدید مهاجران و سایر چالش ها در مرزها کار می کنند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید