افزایش کمک هزینه های زیارتی و سیاحتی مستمری بگیران

14497 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، محمود مرتضایی فرد با اشاره به تقاضای مستمری بگیران برای افزایش کمک هزینه و وام سفر دوران بازنشستگی گفت: برای رفاه حال بازنشستگان عزیز، کمک هزینه سفر بازنشستگان کشوری برای مقاصد غیر از مشهد از 500 هزار افزایش می یابد. به 700 هزار تومان برای هر شماره دفتر افزایش یافت.

وی افزود: مستمری بگیران متقاضی سفر از استان های غیر همجوار به مشهد مقدس (به استثنای 5 استان مبدا خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و گلستان) می توانند به ازای هر نفر یک نفر و حداکثر دو نفر کمک هزینه دریافت کنند. . میلیون ها تومان از صندوق بهره مند می شود.

با اشاره به اینکه از 24 مرداد تا پایان شهریور ماه سال جاری بیش از 716 نفر از بازنشستگان و همنوردان تورهای این صندوق را رزرو کردند، گفت: در این مدت 472 نفر از بازنشستگان و همنوردان از تورها استفاده کردند و مابقی در حال استفاده هستند.

به گفته مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، تورهای تعیین کننده این صندوق در دوره مورد بررسی، آب درمانی شهرستان های محلات، کیش، مشهد، گیلان و سرعین بوده است.

به گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، پیش از این اداره کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از امکان پرداخت 4 میلیون تومان وام سفر به مستمری بگیران و کارکنان خدماتی تحت پوشش در قالب وام خبر داده بود.
این تسهیلات بانکی ۴ میلیون تومانی با بازپرداخت یک ساله و کارمزد ۴ درصد به متقاضیان ارائه می شود و پرداخت آن یک ماه پس از پرداخت از حقوق مستمری بگیران کسر می شود.

  در دولت سیزدهم 5 وزیر دهه شصتی حضور دارند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید