افزایش 10 میلیون لیتری تولید یورودیزل تا پایان سال 1401 / آخرین وضعیت محصولات یورو در پالایشگاه ها

گروه اقتصادی رجانیوز: در شرایط فعلی عرضه شرکت های پالایش نفت در مجموع 222/2 میلیون بشکه است و در صورت دریافت خوراک بیشتر و جمع آوری مستمر فرآورده ها تا 3/2 میلیون بشکه در روز قابل تحقق است و این مقدار معمولاً شامل 1.73 میلیون بشکه نفت خام و 490 هزار بشکه در روز میعانات گازی است.

بر اساس گزارش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، نتیجه پالایش این میزان خوراک به طور متوسط ​​110 میلیون لیتر نفت و گاز، 98 تا 103 میلیون لیتر بنزین، 6 میلیون لیتر سوخت جت است. ، 6 میلیون لیتر نفت سفید، 13 میلیون لیتر گاز مایع و 68 میلیون لیتر نفت کوره.

با توجه به اجرای پروژه های بهبود کیفیت در اکثر شرکت های پالایش نفت، مقادیر یورو بنزین، گازوئیل و یورو نفت سفید در جدول زیر شرح داده شده است:

14010902000124 Test NewPhotoFree خبر اولیه

سطح تولید محصولات اروپایی در پالایشگاه های ایران (واحد مترمکعب)

با نگاهی به جدول می توان دریافت که تولید یورو بنزین در شرایط فعلی حدود 30 میلیون لیتر در روز است اما در صورت ظرفیت بندرعباس، ستاره خلیج فارس و لوان، پتانسیل تولید بیش از 70 میلیون لیتر وجود دارد. از شرکت پالایش نفت استفاده می شود که به دلیل مصرف بالای بنزین در کشور و برای جبران کسری آن با کاهش نسبی عدد اکتان محصولات شرکت های مذکور معمولا در بازار عرضه می شود.

همچنین میزان نفت و گاز به یورو در حال حاضر حدود 48 میلیون لیتر است و به زودی حداکثر تا سه هفته آینده با راه اندازی واحد دوم پالایش نفت و گاز پالایشگاه اصفهان، 8 میلیون لیتر گازوئیل یورو. به سبد یورو اضافه خواهد شد نفت و گاز تولید یورو به 56 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

  پاسخ سازمان برنامه در پاسخ به انتقاد یکی از نمایندگان برای کارشکنی این سازمان در اعمال رتبه بندی معلمان

تا پایان بهمن ماه با تکمیل واحدهای کمکی تبریز شامل تاسیسات تولید گوگرد و تاسیسات هیدروژن PSA، 2.5 میلیون لیتر به نفت و گاز یورو اضافه می شود و مجموع نفت و گاز یورو به 58.5 می رسد. میلیون لیتر در روز تا پایان امسال.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید