افزایش 137 درصدی انتشار اوراق گام در بانک صادرات ایران

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، با تسریع در انتشار اوراق اعتبار مولد (گام) در بانک صادرات ایران، حجم این اوراق با بیش از 137 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 66.4 تریلیون ریال از پایان سال 97 رسید. رسید نوامبر همان سال.

بانک صادرات ایران با هدف هدایت منابع مالی به سمت فعالیت های اقتصادی مولد، تامین سرمایه در گردش موثر و پایدار برای واحدهای تولیدی و رفع موانع نقدی، گواهی اعتبار مولد (GAM) را به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی مهم در زنجیره تامین صادر کرده است. با پیگیری سریعتر به طوری که انتشار این اوراق طی 8 ماهه اول سال 1401 با افزایش 137 درصدی مبلغ مواجه شد.

بانک صادرات ایران پس از انتشار اعتبار اسنادی ریالی در قالب طرح طراوت در سال 1377 به عنوان اولین بانک کشور اقدام به انتشار اوراق گام در همان سال و با توجه به پذیرش این اوراق توسط تولیدات مختلف کرد. بخش‌ها در سال‌های 1378 و 1400 نیز انتشار این اوراق ادامه یافته و در سال جاری راه‌حل سریع‌تری برای مشکلات تامین مالی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی در نظر گرفته شده است.

اوراق قرضه گام یکی از ابزارهای تامین مالی زنجیره تامین است که واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند برای تامین مالی سرمایه در گردش، تامین مواد اولیه و کالا از شعب بانک صادرات در ایران برای تامین مالی واحدهای خود برای مدت حداقل یک ماه استفاده کنند. حداکثر بعد از 12 ماه اقدام کنید. این اوراق همچنین می تواند بدون کارمزد یا تخفیف از طریق بازار سرمایه به ارائه دهندگان پایین دستی اجاره داده شود.

  وقتی خرابکاران کار می کنند / باکر نمازی آزاد شد / منابع مسدود شده ایران بازگشت

افزایش شفافیت جریان مالی، کاهش انحراف منابع، کاهش هزینه های تامین مالی و قیمت تمام شده محصول نهایی، کاهش اثرات تورم و تسهیل دسترسی به منابع مالی از جمله مزایای این اوراق برای بنگاه های اقتصادی مولد است.

دیدگاهتان را بنویسید