افزایش 30 درصدی خرید تضمینی گندم

به گزارش رجانیوز، سرپرست طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی از خرید تضمینی سه میلیون و 470 هزار تنی این محصول از شرکت بازرگانی دولتی ایران از ابتدای فصل برداشت خبر داد و گفت: این خرید تضمینی گندم نزدیک است. نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد 30 درصدی را نشان می دهد.

سهراب سهرابی گفت: در مدت مشابه سال گذشته خرید 2 میلیون و 690 هزار تن گندم بیش از مصرف کشاورزان تضمین شده است. قبوض آنها واریز می شود و بقیه پول آنها به صورت نقدی پرداخت می شود. .

وی افزود: از زمان برداشت تاکنون بیشترین خرید تضمینی گندم مربوط به استان های خوزستان با یک میلیون و 354 هزار تن، گلستان 671 هزار تن، فارس 341 هزار تن و ایلام با 167 هزار تن است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی طرح گندم را پیش بینی کرد؛ امسال 6.5 میلیون تن گندم توسط کشاورزان تضمین می شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تولید گندم کشور مربوط به بذر و بخشی دیگر مربوط به نیاز صنایع غذایی است، گفت: کل نیاز سالانه گندم خوراکی 12 میلیون تن است که 10 میلیون تن آن برای نان است. . و دو میلیون به صنایع غذایی آرد و نان اختصاص یافت.

سهرابی همچنین درباره وضعیت برداشت گندم در اراضی دیم کشور گفت: با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی در بسیاری از مناطق دیم کشور به ویژه در استان های گرم مانند خوزستان، ایلام و بوشهر با تنش خشکی در تولید مواجه شدیم. از فرهنگ ها.

سرپرست طرح گندم ادامه داد: در استانی مانند فارس به دلیل کاهش بارندگی و تامین آب، حدود 60 تا 70 هزار هکتار گندم برداشت نشده برداشت شد.

  واکنش توئیتری به حذف تیم های ایرانی از آسیا

وی با بیان اینکه برداشت گندم تا پایان شهریورماه ادامه دارد، اذعان داشت: در استان های گرمتر کشور مانند خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان برداشت گندم رو به اتمام است و در استان هایی مانند فارس، لرستان، برداشت گندم رو به اتمام است. عملیات برداشت از گلستان و کرمانشاه در آن انجام می شود.

سهرابی افزود: برداشت گندم در استان های سردسیری مانند کردستان، زنجان و آذربایجان غربی و شرقی معمولا از تیرماه آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید