افزایش 58 درصدی فروش ارز شرکت لبنیات با وجود حذف ارز ترجیحی

13518 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت بازرگانی صنایع لبنی ایران در گزارش عملکرد دو ماهه خود در سال 1401 اعلام کرد با وجود لغو ارز ترجیحی و افزایش حدود 200 درصدی قیمت شیر ​​خام، این شرکت موفق به پذیرش استراتژی‌های رهبری هزینه متمایز کردن محصولات صادراتی از رقبا، تمرکز بر ترکیب بهینه صادرات، برندسازی، باز کردن و ورود به موقع به بازارهای صادراتی به ویژه اوراسیا و کشورهای مستقل مشترک المنافع و هماهنگی با مشتریان بزرگ و باثبات در بازارهای کلیدی از جمله عراق و افغانستان، فروش ارز. محصولات این شرکت در دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل 58 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش ارزش دلاری صادرات پگاه در دو ماه گذشته 22 میلیون و 821 هزار دلار اعلام شده است.

گزارش عملکرد دو ماهه شرکت بازرگانی صنایع لبنی ایران نشان می دهد که صادرات وزنی محصولات این شرکت در فروردین و اردیبهشت 1401 بالغ بر 15341 تن بوده است. از سوی دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد افزایش صادرات وزنی را نشان می دهد.

همچنین حاشیه سود خالص شرکت بازرگانی پگاه نسبت به عملکرد مشابه در دو ماه مشابه سال قبل 274 درصد افزایش یافت.

شرکت بازرگانی صنایع لبنی ایران یکی از زیرمجموعه های پگاه است که علاوه بر تامین اقلام و ماشین آلات برای حمایت از تولید کارخانجات گروه پگاه، صادرات انواع لبنیات از این گروه تولیدی با نشان پگاه را به کشورهای مختلف بر عهده دارد.

پایان /

  جزئیات پرداخت وام مسکن 450 میلیونی

دیدگاهتان را بنویسید