اقتصاد روسیه از 10000 تحریم جان سالم به در برد

گروه بین الملل – رجانیوز: رادیو فردا که وابسته به سیا است می گوید با وجود فشار تحریم های غرب، اقتصاد روسیه دوام آورده است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش کیهان، سایت رادیو فردا وابسته به سیا می گوید: 46 کشور بیش از 10 هزار تحریم علیه روسیه اعمال کرده اند، یعنی روسیه حتی بیشتر از ایران، سوریه و کره شمالی تحریم شده است. با این حال، برخلاف برخی پیش‌بینی‌ها، اقتصاد روسیه عمدتاً به دلیل درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز و همچنین اقدامات بی‌سابقه بانک برای جلوگیری از خروج ارز از ثبات نسبی برخوردار بوده است. آمار دقیقی در دسترس نیست زیرا روسیه پس از آغاز جنگ انتشار آمارهای تجاری و اقتصادی را ممنوع کرده بود، اما کارشناسان تخمین می زنند واردات روسیه بین 50 تا 80 درصد کاهش یافته است.

این بدان معناست که روسیه درآمدهای عظیمی از صادرات داشته است و این وضعیت بی سابقه به اقتصاد روسیه کمک کرده تا عملکرد بسیار بهتری از حد انتظار داشته باشد. به گفته کارشناسان، روسیه به جای تکرار تجربه ایران، قابل مقایسه با آفریقای جنوبی در دهه 1980 است و به جای دولت، شهروندان و ثروتمندترین افراد جامعه آسیب دیده اند.

کرملین از هیچ وسیله ای برای تامین مالی جنگ دریغ نمی کند. بودجه دولت برای سال آینده نشان می دهد که بیش از نیمی از درآمد ناخالص ملی برای ارتش و خدمات امنیتی در نظر گرفته شده است.

روسیه در سال آینده به دنبال تقویت روابط با کشورهای دوست از جمله ایران خواهد بود. نقش ترانزیتی ایران برای دسترسی روسیه به بازارهای آسیایی و خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری مهم است.

  تاریخچه احزاب جنجالی نخست وزیر انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید