اقدامات داخلی مانع از ورود آب به دریاچه هامون شده است

به گزارش تحریریه، این مستندساز و پژوهشگر خاورمیانه گفت: خاکریزهایی که برای مبارزه با قاچاقچیان در منطقه شمالی دریاچه هامون ساخته ایم از انتقال آب به تالاب جلوگیری می کند.
محسن اسلام زاده در تلویزیون درباره علت نرسیدن رودخانه هیرمند به ایران گفت: دلیل اصلی نرسیدن هیرمند به ایران این است که در زمان حکومت اشرف غنی آب رودخانه «امیدوارم با روی کار آمدن طالبان» بود. و با ادامه مذاکرات با آنها، آب به استان سیستان و بلوچستان می رسد و موضوع انشعاب غیرقانونی رودخانه هیرمند حل می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که مانع انتقال آب به تالاب هامون می شود خاکریزهایی است که برای برخورد با قاچاقچیان در شمال تالاب هامون احداث شده است. این خاکریز در شمال هامون و در حوضه فراه رود مسیر انتقال آب به تالاب هامون را مختل کرده است، بنابراین مسئولان باید هر چه سریعتر این خاکریزها را حذف کنند تا آب وارد هامون صبوری شود.

به گزارش تسنیم، بند کمال خان که در زمان حکومت اشرف غنی با کمک دولت ترکیه ساخته شد، رودخانه هیرمند را به طور غیرقانونی منحرف کرده و آب اضافی را که بند کمال خان فضای ذخیره سازی کافی برای آن ندارد، هدایت کرده است. بیابان غوغا می کند.

پایان /

  انفجار مهیب در ایرلند با 10 کشته

دیدگاهتان را بنویسید