اقدامات متقابل موثر علیه قطعنامه آژانس/ تشکر از عمان برای لغو تحریم های ناعادلانه علیه ایران/ تاکید بر توقف جنگ در یمن و رفع کامل محاصره بشردوستانه

گروه بین الملل رجانیوز: حسین امیرعبداللهیان و السید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان پس از دو دور گفت‌وگوی دوجانبه در نشستی خبری با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی به سوالات آنها پاسخ دادند.

من گزارش میدم رجانیوز; وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست خبری اظهار داشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی در پایان هفته گذشته در حالی دست به اقدامات غیرسازنده ای زد که دو هفته پیش هیئتی متشکل از مقامات وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی به این کشور سفر کردند. به وین در خصوص همکاری نزدیکتر آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران به توافق رسیدند و یک نشست سازنده با رافائل گروسی مدیر کل آژانس برگزار کردند.

رئیس دیپلماسی کشورمان ادامه داد: اما برای تأثیرگذاری بر اوضاع داخلی و اعمال فشار حداکثری و در ادامه سیاست فوق‌العاده ریاکارانه این روزهای ایالات متحده آمریکا، قطعنامه‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند. جدول و بار دیگر از آژانس سوء استفاده کرد.سیاسی شد

امیر عبداللهیان گفت: با پایبندی به قوانین و تعهدات بین المللی خود، اقدامات متقابل موثری انجام خواهیم داد.

آخرین حوادث تروریستی با فشار حداکثری آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ملت ایران همگام است

وزیر امور خارجه با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در کشورمان تاکید کرد: دشمنان ایران در روزها و هفته های اخیر با سوء استفاده مکرر از احساسات پاک مردم ایران تلاش کرده اند تا بر اوضاع داخلی و فضای داخلی ایران تاثیر بگذارند. مداخلات

امیر عبداللهیان یادآور شد: این اقدامات تا جایی پیش رفته است که حملات تروریستی در شیراز و ایذه منجر به شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان عزیزمان شد و ضمن تسلیت به ملت ایران و خانواده های محترم این حوادث را به شدت محکوم می کنیم. از این عزیزان و مطابق با ادامه فشار حداکثری آمریکا و سه کشور اروپایی علیه مردم ایران می دانیم.

  کشف ۱۹ قبضه کلاشینکف در مرز دلران

با تاکید بر پایان جنگ در یمن و رفع کامل محاصره بشردوستانه

امیرعبداللهیان گفت: مردم یمن همچنان شرایط اسفباری را پشت سر می گذارند، ما معتقدیم که توقف جنگ، توقف آتش و رفع محاصره انسانی دو روی یک سکه است.

وی گفت: شاهدیم که آتش بس موقت در یمن در هفته های اخیر تمدید نشده است و امیدواریم هرچه سریعتر برای ادامه آتش بس و رفع کامل محاصره انسانی اقدام شود و مردم یمن از این آتش بس سود ببرند. موقعیت دشواری که در آن قرار دارند. مقاومت مردم یمن در سال های اخیر در برابر اشغال خارجی قابل ستایش است.

ما از عمان به خاطر تلاش هایش برای لغو تحریم های ناعادلانه علیه ایران تشکر می کنیم

امیر عبداللهیان با اشاره به رایزنی های امروز با وزیر امور خارجه سلطنت عمان، روابط تهران و مسقط را ممتاز و مبتنی بر دوستی و صداقت توصیف کرد و افزود: امروز در مورد موضوعات مختلف و روابط دوجانبه گفتگو کردیم. آخرین توافقات سران دو کشور نیز پیگیری شد.

وی افزود: بسیار خرسندیم که توافقات و نیت و اراده سران دو کشور در ابعاد مختلف از جمله نمودار همکاری های اقتصادی و تجاری به سرعت رشد فزاینده ای را نشان می دهد.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: از تلاش های سازنده سلطنت عمان در کمک به رفع تحریم های ناعادلانه علیه ایران تشکر می کنیم و از تلاش های این کشور برای رسیدن به مراحل نهایی توافق قدردانی می کنیم.

کشتی های بدون سرنشین کشورهای خارجی مشکلات منطقه را دوچندان کرده است

  دسته گلی تازه از فاطمی امین و دوستان "توک توک" به جای پراید

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با بیان اینکه معتقدیم کشورهای منطقه توانایی حفظ صلح و امنیت در منطقه را دارند، تصریح کرد: حضور نیروهای خارجی در منطقه را تهدیدی برای صلح و ثبات می دانیم. منطقه خلیج فارس و دریای عمان به تهدیدی برای امنیت انرژی در منطقه تبدیل شده است.

امیر عبدالخیان تاکید کرد: در حال حاضر تعداد زیادی کشتی بدون سرنشین متعلق به کشورهای خارجی در آب های خلیج فارس و عمان در حال تردد هستند و مشکلات امنیتی منطقه را دوچندان کرده اند.

90 خبر اولیه

ما تمامی اقدامات تروریستی و خشونت آمیز را محکوم می کنیم

السید بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز در این نشست خبری گفت: در نشست امروز در حال بررسی بسیاری از موضوعات دوجانبه و در خصوص اجرای توافقات قبلی و همچنین توافقی هستیم که در سفر آقای رئیسی به عمان حاصل شد.» ما در مورد اجرای این توافقات توافق کرده ایم و پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: سلطان نشین عمان سیاست حسن همجواری با ایران را در پیش گرفته و بر اهمیت آن تاکید دارد.

وزیر امور خارجه سلطان نشین عمان تصریح کرد: همواره تلاش کرده ایم امنیت کشتیرانی و تردد تجاری را تامین کنیم زیرا به نفع ملت های منطقه است. چالش ها و اختلافات زیادی وجود دارد، اما تنها راه حل، گفتگو و راه حل های دیپلماتیک است.

رئیس دستگاه دیپلماسی عمان همچنین تمامی اقدامات تروریستی و خشونت آمیز را محکوم و بر تلاش این کشور برای تعامل مثبت با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

  شروع به بازپرداخت وام برای یک کودک کنید

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید