الجزیره: ایران 20 شخصیت صهیونیست را در پاسخ به کشتار اسرائیل کشته است

گروه بین الملل-رجانیوز: شبکه خبری الجزیره در گزارشی با عنوان “چرا ایران ترور فرماندهان اسرائیلی خود را تلافی نمی کند؟”

یکی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران معتقد است که کشورش از عملیات اسرائیل دست برنداشته و به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق متحدانش در بلندی‌های جولان در سوریه یا جنوب لبنان یا فلسطین به آن پاسخ داده است.

الجزیره در ادامه نوشت: یک منبع غیررسمی ایرانی نزدیک به نیروهای قدس گفت که سپاه و نیروهای امنیتی ایران بارها فرماندهان رژیم صهیونیستی را در سرزمین های اشغالی فلسطین و فراتر از آن هدف قرار داده اند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: تاکنون 20 شخصیت اسرائیلی در نتیجه عملیات مستقیم ایران علیه فرماندهان اسرائیلی کشته شده اند که برخی از آنها عبارتند از:

فهیم هیناوی، افسر 45 ساله موساد، در 4 دسامبر 2020 در چهارراهی در منطقه گیناتون در جنوب شرقی تل آویو جان باخت. این عملیات هفت روز پس از ترور دانشمند ایرانی محسن فهری زاده انجام شد.

سال گذشته، ایران دو افسر غیرحیناوی را در واکنش به ترور فهری زاده در تل آویو کشت.

ژنرال شارون آسمان 42 ساله در 1 ژانویه 2021 در یک پایگاه نظامی در شهر نتانیای فلسطین در مرکز فلسطین کشته شد. او فرمانده گردان النحل در ارتش اسرائیل بود.

گابریل تولکر، معاون ارشد موساد، همراه با 12 نفر دیگر در 13 مارس پس از اصابت موشک ایرانی به مقر موساد در اربیل عراق کشته شد.

الجزیره همچنین می نویسد که ایران از اعلام اینکه پشت بسیاری از عملیات ها در اسرائیل است، هراسی ندارد.

  30 میلیون تن؛ حداقل دستمزد اروپا

الجزیره ادامه داد: عملیات های دیگری نیز وجود دارد که عناصر اسرائیلی را هدف قرار می دهد و ایران آنها را انجام نداده است، اما اسرائیل به خوبی می داند که ایران پشت آن است.

دیدگاهتان را بنویسید