الزامی که از امروز بانک ها به سپرده ها با نرخ مصوب پرداخت کنند

16822 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی با اعلام این خبر گفت: از امروز تمامی بانک ها موظف به پرداخت سود سپرده ها بر اساس نرخ های مصوب بانک مرکزی هستند و در صورت تخلف، بانک مرکزی اقدامات تنبیهی متعددی را برای بانک های مقصر در نظر خواهد گرفت.

قیطاسی گفت: بر اساس آخرین بخشنامه تیرماه ۱۳۹۸ بانک مرکزی مبنی بر نرخ سود سپرده های بانکی، این سودها به حساب های کوتاه مدت و بلندمدت تقسیم می شود. برای سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی، سود ماهیانه 10 درصد، برای سپرده‌های کوتاه‌مدت ویژه سه ماهه 12 درصد و برای سپرده‌های کوتاه‌مدت ویژه شش ماهه 14 درصد است.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی ادامه داد: اگر بانکی سپرده ای با سود بالاتر از نرخ مصوب افتتاح کند تخلف کرده است و بازرسان بانک مرکزی قطعا با بانک متخلف برخورد خواهند کرد.

به گزارش صداوسیما، تسیتاسی همچنین با تاکید بر اقدامات تنبیهی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس بخشنامه مورخ 22 آذرماه سال جاری بانک مرکزی، در صورت عدم رعایت دستورات بانک مرکزی از سوی بانک ها منجر به برکناری مدیر شعب بانک و ابطال حق امتیاز شعبه اشتباه بانکی و پرونده شعبه نیز به هیئت مدیره ارجاع می شود.پلیس بانک مرکزی ارسال می شود.

پایان/

  هرج و مرج تورمی در بازارهای جهانی

دیدگاهتان را بنویسید