القدس العربی: رئیس جمهور ایران روز پنجشنبه عازم قطر می شود

یک روزنامه عربی نزدیک به قطر از سفر روز پنجشنبه رئیس جمهور ایران به دوحه خبر داد.

به گزارش رجانیوز، یک روزنامه فرامنطقه ای چاپ لندن به نقل از منابع دیپلماتیک از سفر آتی سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به دوحه خبر داد.

القدس العربی، یکی از رسانه های نزدیک به قطر می نویسد که به گفته این منابع دیپلماتیک، رئیس جمهور ایران باید پنجشنبه آینده در چارچوب یک سفر رسمی چند روزه به قطر سفر کند.

به نوشته این روزنامه، سفر روز پنجشنبه رئیس جمهور ایران به دوحه چند روزه خواهد بود و قرار است به دلیل تحرکات بین المللی با نمایندگان قطر از جمله امیر قطر درباره برخی مسائل منطقه و پرونده هسته ای ایران دیدار و گفت وگو کند.

بر اساس این گزارش، سفر سید ابراهیم رئیسی تا اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز که 31 بهمن ماه در قطر برگزار می شود ادامه خواهد داشت.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در سفر اخیر خود به تهران و دیدار با رئیس جمهور دعوتنامه رسمی تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر را به رئیس جمهور ایران تسلیم کرد.

پیش از این اعلام شده بود که ششمین نشست کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز در اوایل ماه مارس در دوحه برگزار خواهد شد. روسیه، ایران و قطر از مهمترین اعضای این مجمع هستند و قرار است دو روز در دوحه دیدارهایی در سطح وزیران برگزار شود.

کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز بیش از 70 درصد از ذخایر گاز جهان را در اختیار دارند.

  تایید حمله سایبری به پمپ بنزین

دیدگاهتان را بنویسید