الگوی روشن مکتب فکری و عملی مقاومت/مبارزه نظری و جهاد عملی; دو قله فتح شده توسط علامه مصباح و شهید سلیمانی

گروه سیاسی رجانیوز: علی هزاریان عضو شورای اسلامی شهر در یادداشتی نوشت:

در روزگاری که جامعه ایران نزدیک به یک قرن حضور تحمیلی و استعماری «مدرنیته غربی» و تلاش حاصل از آن برای دستیابی به گمنامی فکری و عملی را تجربه کرد، انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) با ایده مقاومت برای خروج از زیر سایه تاریک غرب و شرق را شکست داد.

انقلابی که به دلیل تاکید بر هویت های دینی و ملی و شعارهای آزادی و استقلال در سطح ملی و جهانی مطرح شد، از همان ابتدای پیروزی در برابر قدرت های جهانی غرب و شرق قرار گرفت و این شد. آغاز یک “درگیری بزرگ تاریخی”.

مروری بر تاریخ نشان می دهد که انقلاب اسلامی با رهبری پیامبرگونه امام راحل و مبارزه مردمی که در خارج از سایه بی هویتی و سیطره قدرت غرب و شرق به دنبال سرنوشت خود بودند، همواره با تئوریک همراه بوده است. نبرد و جهاد عملی و ایجاد معادله جدیدی با بسیج نیروهای اجتماعی در ایران ایجاد کرد.

تاریخ مقدس انقلاب در 43 سال اخیر شاهد زحمات و جانفشانی های کسانی بوده است که پرچم فکری و عملی مقاومت را برافراشتند و بی شک علامه مصباح یزدی و شهید سلیمانی دو نمونه برجسته هستند که از منشور اندیشه و عمل. ، در واقعیت برای یکدیگر لازم و ضروری هستند. ، مکتب مقاومت را به دست گرفت.

زیرا مقاومت در میدان عمل بدون داشتن مبنای عقلی و عقلانی برای توجیه نظری و مبانی معرفتی آن بی معناست. و از سوی دیگر، تولید نظریه سیاسی اسلام بر اساس افکار و اندیشه های برگرفته از متن دین برای مقابله با فتح ولایت طاغوت نیز بدون عمل بی نتیجه خواهد بود.

  بایدن: تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال خواهیم کرد

بنابراین عقلانیت انقلابی حکم می کند که برای یک پیروزی بزرگ در جنگ تمام عیار که غرب برای جلوگیری از شکست پروژه جهانی شدن و دهکده جهانی با «اسلام انقلابی» به راه انداخته است، خط روشن مکتب فکری و عملی مقاومت باشد. علیه احیای هویت جمعی در جهان اسلام و ایجاد تمدن نوین اسلامی در حال گسترش است.

دیدگاهتان را بنویسید