امروزه مسجد مکی نمونه ای از مسجد ضرار است

سیاست-گروه رجانیوز: جواد لاریجانی تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل با اشاره به اظهارات و مواضع اخیر مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان گفت: در دوره اصلاحات به عبدالحمید میدان داده شد و در مواردی. جایی که فکر می‌کند امروز توانایی‌هایی دارد، فراموش کرده است که آن توانایی‌ها مربوط به جایی است که او بوده است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش فارس، وی با بیان اینکه دولت آقایان روحانی و خاتمی در قبال تحریکاتی که امروز آقای عبدالحمید انجام می دهد، مسئولیت مهمی دارند، گفت: جبهه انقلاب بر اساس حق حاکمیت و مدارا با دیگران است. «در مکتب اسلام دو مکتب بسیار مهم داریم یکی سنی و دیگری شیعه، جمهوری اسلامی بر اساس اسلامی برآمده از مکتب اهل بیت و اهل بیت شکل گرفت. -مدرسه بیت فقط مختص ایران نیست.

لاریجانی یادآور شد: اساس کار ما دامن زدن به مسائل فرقه ای نیست، بلکه ایشان (عبدالحمید) عموما فاقد شأن علمی هستند و دائماً همه تحریکات بیگانگان و فرقه های مختلف را تحریک می کنند.

این تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: به نظر من امروز نیاز است که جبهه انقلاب تعارفات را برای عبدالحمید کنار بگذارد. او نمی تواند در ایران باشد و بگوید من ایرانی هستم اما سیاست دشمنان ایران را در کشور تبلیغ کند.

لاریجانی تصریح کرد: خدمات جمهوری اسلامی در منطقه سیستان و بلوچستان در تاریخ این منطقه بی نظیر است. به عنوان مثال این خدمت در حوزه زنان نیز حائز اهمیت است، در این منطقه که قبل از انقلاب حتی برای همسران خود شناسنامه نمی گرفتند و آنها را فرزند نمی دانستند، جمهوری اسلامی ایران زنان را در این استان به مدرسه فرستاد. و برای آنها دانشگاه ساخت. بهترین دانشگاه های کشور در استان سیستان و بلوچستان تاسیس شده، بیمارستانی در این استان ساخته شده و امکانات زیادی برای مردم سیستان و بلوچستان فراهم شده است.

  اعلام جزئیات سهمیه داوطلبان در آزمون استخدامی بانک ملت

وی با بیان اینکه دشمن زن در منطقه سیستان و بلوچستان، آقای مولوی عبدالحمید و اطرافیانش است و برای زنان ارزشی قائل نیستند، گفت: خدمات بزرگی که جمهوری اسلامی ایران به سیستان و بلوچستان انجام داده است باید در این زمینه منعکس شود. با جبهه انقلاب و البته قیام باید قاطعانه برخورد شود.

لاریجانی افزود: مسجد مکی مصداق کامل مسجد ضرار است، یعنی مسجد نیست و دقیقا محل توطئه است. تخریب مسجد ضرار برای پیامبر اسلام بسیار سخت بود، اما مسجد را عده ای برای ترویج افکار انحرافی ساختند و پیامبر دستور داد این مسجد را تخریب کنند. امروز مسجد مکی به مسجد ضرار تبدیل شده است. حرف های متعفن از آنجا بیرون می آید، اما حرف های اسلامی بیرون نمی آید، اما از این مسجد حرف های کسانی که در آن سوی مرزها علیه اسلام توطئه می کنند بیرون می آید. کار جبهه انقلاب در این زمینه کاملاً روشن است و باید در این زمینه محکم بایستد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان را نمی توان از ایران جدا کرد و جمهوری اسلامی بسیار قوی است و دشمن حتی نمی تواند بخشی از خاک ما را جدا کند و جسارت این کار را ندارد، اما باید دست به دامان مردم شد. سیستان و بلوچستان و آنها را از این وسوسه بیرون بیاورند.

لاریجانی یادآور شد: در بین برادران اهل سنت افراد آگاه و درستکار زیادی وجود دارد، باید با صراحت برخورد کرد و این گستاخی که این آقا (عبدالحمید) برای خود ایجاد کرد، از برکات نظام جمهوری اسلامی و البته در دوران اصلاحات است. ، که دوره ای بود. او مدت زیادی در کشور ما بود و ارزش زیادی داشت که در کنار او باشم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید