امکان تغییر حقوق سربازان در سال 1401

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس گفت: افزایش حقوق سربازان در سال آینده در حال بررسی است و تا یکی دو روز آینده نتایج آن اعلام می شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمیدرضا حاجی بابایی از افزایش حقوق سربازان نسبت به سال گذشته اطمینان داد، اما در منابع بودجه بین کمیسیون، کارشناسان و ستاد کل نیروهای مسلح ابهاماتی وجود دارد. .

کمیسیون تلفیق مجلس 6 بهمن ماه اعلام کرد که حقوق سربازان مجرد غیرعملیاتی 60 درصد حقوق پایور و سربازان متاهل 90 درصد حقوق پایور خواهد بود.

به گفته سید محسن دهنوی، نایب رئیس کمیسیون تلفیق، بر اساس این مصوبه، حقوق ماهانه هر سرباز کمتر از 3 میلیون و 350 هزار تن و حقوق سربازان متاهل نیز 5 میلیون تن خواهد بود.

دولت برای حقوق سربازی سال آینده 8 هزار میلیارد تن در حساب بودجه تعیین کرده بود، اما کمیته مشترک حدود 12 هزار میلیارد تن به میزان دولت در جداول بودجه اضافه کرد تا 3 میلیون و 350 هزار تن حقوق بدهد.

اعضای کمیته مشترک اخیراً توافق کردند که هیئت رئیسه کمیته می تواند لایحه بودجه را اصلاح کند.

گفته می شود هماهنگی بین برخی از اعضای کمیته مشترک و ستاد کل نیروهای مسلح پتانسیل کاهش بودجه را از 12 تریلیون تن به 4000 میلیارد تن دارد.

حقوق سربازان در صورت کاهش این بودجه به حدود 2 میلیون تن می رسد.

با این حال، آقای حاجی بابای امروز در یک نشست خبری گفت: “نیازی به ابهام در بودجه 1401 نیست و هیچ فشاری نمی تواند نظر کمیته را تغییر دهد”.

  افزایش یارانه نقدی در سال 1401

شنیده ها حاکی از آن است که هنوز چنین تغییری در جداول حساب های بودجه صورت نگرفته است.

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح در دی ماه ابراز امیدواری کرد که حقوق سال آینده «تا جایی که بتواند در فضای خدمتی به آنها کمک کند» افزایش یابد.

به گفته سرتیپ علی عبداللهی، میانگین حقوق سربازان در حال حاضر 900 هزار تن است.

مصوبات کمیسیون تلفیق در نهایت باید در جلسه علنی مجلس بررسی شود و پس از تصویب در هیات امنا به قانون تبدیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید