امکان رفع بیکاری در روستاها تا 5 سال

به گزارش رجانیوز، رئیس هیئت مدیره بنیاد فرمان امام برکت از امکان حل مشکل بیکاری روستاها در پنج سال آینده خبر داد.

به گزارش بنیاد برکت، محمود عسکری آزاد در جریان دویست هزارمین طرح اشتغال زایی جامعه محور در مراسم قدردانی و اختتامیه ششمین دوره جذب و آموزش تسهیلگران اقتصادی اجتماعی بنیاد برکت، افزود: در صورت همکاری دولت و با ارائه تسهیلات به قرض الحسنه، امکان رفع اکثر بیکاری در مناطق روستایی کشور تا 5 ایما در سال آینده وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در سال گذشته 90 هزار طرح برای ایجاد اشتغال در مناطق فقیرنشین و روستایی کشور اجرا کرد و امسال نیز 120 هزار طرح دیگر را در نظر دارد.

به گفته رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت، با اشتغالزایی این بنیاد در روستاها 11 هزار خانوار از شهرها به روستاهای خود بازگشته و 8 هزار خانوار کولبران در روستاهای خود اسکان یافته اند.

عسگری آزاد با اشاره به الحاق 200 تسهیل گر جدید به شبکه تسهیلگران برکت در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: 30 هزار طرح از 100 هزار طرح هدف گذاری شده در سال 1401 توسط این تسهیلگران جدید در مناطق فقیرنشین و روستایی در 141 شهرستان ایجاد می شود.

وی با تشریح ویژگی های طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت گفت: همه این طرح ها بر اساس اراده، مشارکت و عاملیت مردم است و بنیاد نقش مدیریتی ندارد. از 22 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال در مناطق فقیرنشین و روستایی کشور، 14 هزار میلیارد تومان توسط مردم تامین می شود.

  ضربه ای دیگر به اقتصاد پایدار با واردات سنگین

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت ادامه داد: تمامی این طرح ها بر اساس توان انسانی، فنی، فیزیکی، طبیعی و مالی هر منطقه راه اندازی شد و منجر به رشد درون زا جوامع محلی شد.

عسگری آزاد مشارکت جوامع محلی را یکی دیگر از شاخص های طرح های اشتغال برکت برشمرد و افزود: جوامع محلی، مدیران، مراجع و دستگاه های اجرایی منطقه با تسهیلگران بنیاد و 47 هزار و 500 معتمد، ائمه جماعات و تاثیرگذاران در 9 هزار و 270 همکاری جدی دارند. کارگروه هایی برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی تشکیل شده است که در اجرای طرح ها مشارکت دارند.

وی افزود: 14 هزار و 790 کارگروه مردمی در سطح روستاها تشکیل شده که 198 هزار نفر در این کارگروه ها عضویت دارند و همچنین 5 هزار و 254 صندوق قرض الحسنه در روستاها ایجاد و 77 میلیارد تومان از سوی مردم در آنها سرمایه گذاری شده است. .

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت از تشکیل 412 کمیته استخدامی در شهرستان ها خبر داد و بیان کرد: 6 هزار ائمه جمعه، فرمانداران و مدیران محلی در این کمیته ها عضویت دارند.

عسگری آزاد یادآور شد: با مذاکراتی که با استانداران 22 استان انجام دادیم، استانداری ها متعهد شدند 12 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال برای مردم مناطق روستایی و محروم بدهند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های اشتغالزایی بنیاد برکت در سه سال و 9 ماه گذشته منجر به راه اندازی 200 هزار طرح اشتغال زایی با ظرفیت 600 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

رئیس هیئت مدیره بنیاد برکت از تبدیل طرح های کوچک به کارگاهی خبر داد و گفت: از 200 هزار طرح راه اندازی شده تا به امروز، 13 هزار و 715 طرح کوچک و خانگی به کارگاه و بنگاه تبدیل شده است که نشان می دهد. توسعه یک منطقه از داخل خانه ها.”

  محرمانه بودن اموال به تصویب مجلس یازدهم نرسیده است

عسگری آزاد پایداری را از دیگر ویژگی های طرح های اشتغال زایی برکت عنوان کرد و افزود: بیش از 93 درصد طرح های ایجاد شده پایدار بوده، همچنین معوقات تسهیلات دریافتی توسعه دهندگان نیز تنها 1.70 درصد بوده که در کشور بی نظیر است.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت های اشتغال زایی مبتنی بر تحلیل، علم و تجربه است و تاکنون 35 عنوان کتاب از نتایج کار منتشر شده است، یادآور شد: تمامی اقدامات ایجاد اشتغال بنیاد برکت با فناوری روز کنترل می شود و سامانه های نظارتی در لحظه به روز رسانی می شوند. فعالیت های نظارت لحظه ای در این منطقه

دیدگاهتان را بنویسید