امکان ورود گردشگران عراقی بدون ویزا به ایران از طریق مرز چذابه

به گزارش رجانیوس، فرماندار دشت آزادگان گفت: این امکان وجود دارد که گردشگران و زائران عراقی بدون ویزا از مرز بین المللی چذابه در 110 کیلومتری شمال غرب اهواز وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شوند.

حمید سیلاوی افزود: بر اساس توافق اخیر با مقامات عراقی، در هر شبانه روز حداکثر یک هزار و 250 زائر و گردشگر عراقی می توانند از مرز چذابه وارد کشور شوند.

وی گفت: رعایت روش های نامه پزشکی، تزریق 2 مرحله واکسن تاج، انجام تست PCR منفی برای ورود گردشگران و زائران عراقی به کشورمان ضروری است.

فرماندار دشت آزادگان با اشاره به ممنوعیت تردد انفرادی زائران ایرانی به عتبات عالیات از مرز چذابه افزود: زائران ایرانی تنها به صورت کاروان از چذابه و شلمچه می توانند به شهرهای مقدس عراق سفر کنند. مرز ها. “

سیلاوی افزود: زائران ایرانی که از هر مرز رسمی و بین المللی به عراق سفر کرده اند می توانند از طریق مرز چذابه وارد کشور شوند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

وی گفت: در چند روز گذشته که اجازه ورود زائران عراقی بدون ویزا به مرز چذابه داده شد، روزانه به طور میانگین 700 زائر و گردشگر عراقی از طریق پایانه مسافربری چذابه وارد کشور شدند.

مرزهای رسمی چذابه و شلمچه خوزستان از گذرگاه های تردد زائران ایرانی و عراقی و همچنین صادرات کالا به عراق است.

  افق کوروش، حامل تندیس سیمین از چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور

دیدگاهتان را بنویسید