انتخابات بحرین و تحکیم بنیان استبداد آل خلیفه

به گزارش تحریریه، انتخابات پارلمانی و شورای شهر در بحرین برگزار شد اما مردم بحرین با برگزاری این انتخابات مخالفت کردند. احزاب و جریان های مخالف نیز شرکت در این انتخابات را تحریم کردند. در این انتخابات که بسیاری از مردم، احزاب و جوامع آن را رسمی می دانستند، 433 نامزد برای کسب 40 کرسی مجلس و 173 نامزد برای 30 کرسی شورای شهر به رقابت پرداختند.

روزنامه القدس العربی چاپ لندن در گزارشی به قلم سعید الشهابی، نویسنده بحرینی، اعلام کرد که انتخابات بحرین دارای پیام های مهمی است. علیرغم تلاش های فراوان رژیم بحرین برای جذب نمایندگان رسانه ای کشورهای غربی، این انتخابات مورد توجه گسترده قرار نگرفت.

انتخابات بحرین و تحکیم بنیان استبداد آل خلیفه

این انتخابات در شرایطی برگزار شد که بسیاری از مردم بحرین آن را تحریم کردند. در این میان رژیم بحرین سعی کرد از کشورهای خارجی کمک بگیرد. این سیستم نه تنها صندوق های زیادی را در مناطق مختلف بحرین ایجاد کرد، بلکه سعی کرد در کشورهایی که بحرینی دارند، صندوق هایی ایجاد کند تا نرخ مشارکت را افزایش دهد.

علاوه بر این، این انتخابات به وضوح میزان شهروندی سیاسی را که نظام طی 20 سال گذشته برای تغییر استراتژیک ساختار جمعیتی این کشور استفاده کرده است، نشان داد. این تغییر ساختاری در چشم انداز نظام این کشور از بیرون در سایه عدم توافق داخلی است. مشخص شد که پس از 5 دور از سال 2002، این طرح انتخاباتی سودی ندارد. چرا که مردم این کشور متوجه ناکارآمدی مجلس و نظام این کشور شدند.

انتخابات گذشته در شرایطی برگزار شد که رژیم بحرین روابط خود را با رژیم اشغالگر اسرائیل عادی کرد و با این اقدام خشم مردم بحرین را برانگیخت. وضعیت داخلی بحرین نیز ناآرام است و بیش از 1400 زندانی سیاسی در این کشور وجود دارد.

  علاقه مندان به اجاره در حال به دست آوردن بازار سهام و اقتصاد ایران هستند

انتخابات بحرین و تحکیم بنیان استبداد آل خلیفه

به نوشته روزنامه القدس العربی، مسلم است که این انتخابات هیچ پیشرفت سیاسی در عرصه روابط عمومی و یا در زمینه استقرار نظام مدرن و ترمیم شکاف ایجاد شده در نتیجه تصمیم این شورا نخواهد داشت. نظام کشور برای انحلال جوامع سیاسی نمی تواند در نتیجه این تصمیم، نظام کشور همچنان به شیوه دیکتاتوری اداره می شود و گروه های مختلف نمی توانند همکاری سیاسی واقعی داشته باشند.

عوامل زیادی در عدم شرکت مردم در انتخابات نقش داشت. از جمله این عوامل، سفر پاپ به بحرین در هفته اول این ماه بود. اگرچه رژیم بحرین می خواست با این سفر به انتخابات مشروعیت بخشد، اما موضع پاپ در مورد بسیاری از مسائل داخلی بحرین مانع از درخواست این رژیم شد. پاپ در سخنرانی خود که با حضور بسیاری از مقامات رژیم از جمله شیخ حمد خلیفه، پادشاه بحرین برگزار شد، خواستار لغو حکم اعدام 25 شهروند و همچنین آزادی زندانیان سیاسی و برقراری عدالت در میان مردم شد. شهروندان بحرینی

انتخابات بحرین و تحکیم بنیان استبداد آل خلیفه

این موضع رژیم بحرین را با دوراهی مواجه کرد. علاوه بر این، شورای حقوق بشر هفته گذشته پس از بررسی جامع پرونده حقوق بشر بحرین تصمیم خود را صادر کرد. با وجود تلاش فراوان رژیم بحرین و حامیان آن، این شورا 257 مورد بی توجهی به مشکلات حقوق بشر در بحرین را برشمرده است. این موضوع موضوعات فراوانی را برای اصحاب رسانه ای که مشغول پوشش اخبار انتخابات بحرین بودند فراهم کرد و شهروندان را خوشحال کرد که این انتخابات در پایان نادیده گرفتن مسائل حقوق بشری بی تاثیر بوده است.

  گزارش تصویری/ اسکورت رئیس جمهور به نیویورک

در پایان این گزارش، سازمان های بین المللی حقوق بشر از جمله دیده بان حقوق بشر در گزارش های خود موضوع انزوای سیاسی را محکوم کردند، زیرا رژیم بحرین از این سیاست برای جلوگیری از نامزدی بیش از 100000 شهروند بحرینی در انتخابات استفاده کرده و از حضور در انتخابات خودداری کرده است. نظرسنجی ها

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید