انتخاب سخت انگلیسی ها در زمستان; غذا یا گرما؟

9066 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سایت اویل پرایس از نگرانی شدید خانواده ها در انگلیس در آستانه زمستان خبر می دهد. افزایش هزینه های خدمات گرمایشی و انرژی در کنار تورم در بخش مواد غذایی مشکلاتی را برای مردم این کشور ایجاد کرده است. بدهی ناشی از گرمایش زمستانی در بریتانیا بیش از نیمی از خانوارها را از پرداخت قبوض سنگین انرژی ترسانده است. آنها برای زمستان سخت آماده می شوند و بین غذا یا گرما یکی را انتخاب می کنند.

بر اساس سایت مقایسه قیمت انرژی Uswitch، تخمین زده می شود که تا پایان زمستان 3 میلیون خانوار انگلیسی به تامین کنندگان انرژی خود بدهی داشته باشند که نسبت به سال گذشته 500 هزار و نسبت به سال 2019 یک میلیون افزایش داشته است. این در حالی است که 20 درصد افزایش یافته است. آنها برای کاهش هزینه ها سیستم گرمایش را خاموش می کنند.

جاستین میلیتینیت، کارشناس سیاست سایت در مورد مقایسه قیمت انرژی، گفت: “هیچ مشتری نباید بین گرم کردن یا تحویل غذا یکی را انتخاب کند.” نگران کننده است که بسیاری از خانواده ها در زمستان امسال با تصمیم مشابهی روبرو هستند.

وی افزود: “هرکسی که نگران قبوض انرژی یا بدهی های جاری خود است، ابتدا باید با تامین کننده انرژی خود تماس بگیرد تا ببیند آیا می تواند یک طرح بازپرداخت مقرون به صرفه ارائه دهد.”

این مطالعه تنها ارقام نیمه اول سال را پوشش می‌دهد، به این معنی که حتی پس از بحران گسترده عرضه سوخت و قیمت گاز، واقعیت احتمالا بدتر خواهد بود. در همین حال، داده‌های مربوط به وام‌های بانک مرکزی انگلیس، افزایش وام‌های مصرفی را نشان می‌دهد.

  جزئیات استثنایی فروش محصولات ایران خودرو_D1400 اعلام شد

آخرین نظرسنجی این بانک نشان می دهد که 59 درصد از خانوارها از نحوه پرداخت قبوض انرژی خود در ماه های آینده یا نگران یا بسیار نگران هستند.

نزدیک به یک پنجم (17 درصد) خانوارها می گویند که اکنون از روشن کردن سیستم گرمایشی، حتی زمانی که هوا سرد است، اجتناب می کنند و بیش از دو میلیون نفر در ازای گرمایش، هزینه کمتری برای غذا صرف می کنند.

این نگرانی نشان دهنده افزایش سطح بدهی است، زیرا 510 میلیون به تامین کنندگان انرژی بدهکار است، زیرا خانوارهای بریتانیایی وارد سردترین فصل سال می شوند. این نشان دهنده افزایش 77 میلیونی از سال 2020 است و باعث شده است که بسیاری فشار اضافی ناشی از افزایش هزینه های انرژی را احساس کنند.

در عین حال تعداد خانوارهایی که قبوض خود را پرداخت کرده اند نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش داشته است.

سه پنجم خانوارهای بدهکار (62 درصد) می گویند بدهی آنها بیشتر یا مشابه سال گذشته است، در حالی که از هر هشت خانواده تنها یک نفر (13 درصد) می گویند که بدهی خود را کاهش داده است. میانگین بدهی 3153 است.

این وب سایت از نظرسنجی های پایگاه داده Opinium برای بررسی بیش از 2000 بزرگسال در بریتانیا برای رسیدن به این یافته ها استفاده می کند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید