انتشار حباب سکه از امروز شروع می شود

7195 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، محمد خشتی آرای گفت: در هفته ای که گذشت، قیمت جهانی هر اونس بر خلاف روند نزولی تا روز چهارشنبه، از روز گذشته (پنجشنبه) مسیر خود را معکوس کرد و قیمت جهانی طلا به دلیل سیاسی و اقتصادی مجددا افزایش یافت. به 1746 دلار رسید، بنابراین میانگین رشد 19 دلاری در هفته را ثبت کرد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: افزایش قیمت جهانی اونس به چند دلیل بر قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی تاثیری نداشت. در بازار داخلی عوامل متعددی بر قیمت سکه و طلا در بازار تاثیر گذاشت. عواملی چون کاهش قیمت جهانی هر اونس طلا تا روز چهارشنبه، کاهش نرخ ارز، نزدیک شدن به ماه محرم و کاهش تقاضا و تجارت و همچنین کاهش انگیزه سرمایه گذاری در این حوزه. منجر به نه تنها افزایش قیمت ها در هفته گذشته، بلکه کاهش نسبی و ادامه روند نزولی آنها شد.

وی اعلام کرد: در آخرین معاملات دیروز (پنجشنبه) قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با 50 هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته به 14 میلیون و 250 هزار تومان و هر قطعه سکه طرح جدید. سکه 60 هزار تومان افزایش یافت (با توجه به افزایش 14 میلیون و 900 هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته. نیم سکه و ربع سکه هر کدام با 20 هزار تومان کاهش قیمت به هشت میلیون و 220 هزار و پنج میلیون رسید. به ترتیب 220 هزار تومان.

این عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: قیمت سکه یک گرمی بانک مرکزی نسبت به ابتدای هفته بدون تغییر باقی ماند. در آخرین معاملات روز گذشته نیز قیمت سه میلیون و 100 هزار تومان بود. قیمت هر مثقال طلای مذاب در حالی به دلیل کاهش نرخ ارز تغییر نکرد که اونس جهانی طلا با افزایش قیمت مواجه شد و هفته را با پنج میلیون و 920 هزار تومان به پایان رساند. هر گرم طلای 18 عیار نیز یک میلیون و 366 هزار تومان و هر گرم طلای 24 عیار نیز یک میلیون و 822 هزار تومان قیمت گذاری شد.

  نرخ بیکاری در پاییز 1400 کاهش یافت

افت حباب سکه

خشتی آرای خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد با توجه به اینکه از فردا وارد ماه محرم می شویم کاهش تقاضای بازار و همچنین کاهش انگیزه سرمایه گذاری در طلا به دلیل ثبات و کاهش قیمت آن، سکه حباب در حال حاضر او باید خالی شود. همچنین با توجه به از سرگیری مذاکرات، ثبات در بازار ارز در حال شکل گیری است که نکته مثبتی است و این ثبات قیمتی به پایین آمدن نوسان قیمت سکه و طلا در بازار کمک کرده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: بنابراین کاهش نرخ ارز، کاهش قیمت های جهانی، کاهش تقاضا و کاهش تمایل به سرمایه گذاری باعث شد تا قیمت سکه و طلا در کشور تورم شود. حباب آن، زیرا خوب. در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که طلا برخلاف سال‌های گذشته که هرگز حباب نداشت، در ماه گذشته حباب داشت، اما در حال حاضر حباب سکه در محدوده یک میلیون و 500 هزار تومان است که حدود 100 تا 150 هزار تومان کاهش داشته است. تومان نسبت به ابتدای هفته. همچنین پیش بینی می شود کاهش در بازار ارز و بازار سکه و طلا و همچنین حباب سکه در هفته آینده ادامه داشته باشد.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید