انتقاد تکان دهنده از سوی مدیر عامل تپسی در انجمن کسب و کار مجازی

12448 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، میلاد منشی پور، مدیرعامل تپسی در توییتر با انتقاد از انجمن کسب و کار مجازی نوشت:

انجمن تجارت مجازی پنج سال پیش برای جلوگیری از تسخیر بخش‌های دیجیتال سنتی از اقتصاد دیجیتال در حال ظهور تأسیس شد. در این سال‌ها، اتحادیه باید نقش عمده‌ای در رسیدگی به مسائل کلیدی کسب‌وکار از جمله فیلترینگ، انحصار، صدور مجوز و عدم رعایت قوانین سنتی ایفا کند.

اما اتحادیه نمی تواند نقش اصلی خود را در این دوره ایفا کند. با افزایش تعداد اعضا و روی آوردن به ابزارهایی مانند فیلترینگ کسب و کار به دنبال افزایش قدرت است.

از سوی دیگر بی ادبی روزافزون اعضا زمینه تخلف را فراهم کرد. به گفته مصرف کنندگان، این اتحادیه شکایات زیادی از یکی از مشاغل بازاریابی شبکه ای خود دریافت کرده است، اما هیچ شکایتی «عمد یا غیرعمد» به کمیته شکایات نرسیده است.

عجیب نیست که انجمن کسب و کار مجازی در این 5 سال حتی یک سیستم اتوماسیون اداری داخلی راه اندازی نکرده است؟ آیا دلیل خاصی وجود دارد که امکان ثبت و پیگیری رویدادها در سیستمی مانند اتوماسیون برای جلوگیری از مسدود شدن نامناسب کسب و کار یا عدم ثبت شکایات ایجاد نشده است؟

آیا اتحادیه نباید فرصت های برابر برای هدف گذاری پروژه ها برای همه مشاغل اعم از مشاغل کوچک و روستایی فراهم کند؟ چرا پروژه ها و فرصت های معرفی شده در اتحادیه در دوران ولیعهد فقط شامل تعداد انگشت شماری از شرکت های پایتخت می شد؟

به نظر می رسد اتحادیه کسب و کار مجازی مانند برخی از اتحادیه های سنتی تبدیل به محل قوت و منفعت افراد یا عده معدودی شده است که کسب و کار خاصی در این زمینه ندارند. آیا حضور این افراد است؟

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

نگرانی جدی من این است که این تخلفات ادامه یابد و اتحادیه به جای رسیدگی به مسائل تجاری که موقعیت کل اکوسیستم دیجیتال شکننده را تضعیف و متزلزل می کند، به محلی برای قدرت و منافع شخصی تبدیل شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید