انتقاد نمایندگان پارلمان از اعلام زودهنگام استیضاح وزیر صمت/تعداد امضاها کاهش یافته است

گروه سیاسی – رجانیوس: روز گذشته در جلسه علنی مجلس خبری مبنی بر موافقت هیئت رئیسه مجلس با استیضاح وزیر صمت منتشر شد. این در حالی است که نظرات جدید نمایندگان مجلس نشان می دهد که هنوز به حد نصاب نرسیده است.

در همین رابطه اسفاری نماینده مردم اراک به خبرنگار ایرنا گفت: بسیاری از نمایندگان مجلس که خواهان استیضاح وزیر صمت هستند منصرف شده اند و علاقه مند هستند که آقای فاطمی امین برنامه های خود را برای رفع نواقص پیگیری کند. بودن. وی همچنین تاکید کرد که تعداد امضاها برای استیضاح وزیر صمت به حد نصاب قانونی برای اعلام وصول در مجلس علنی نرسیده است.

نماینده مردم اراک از انتشار خبر اولیه اعلام وصول این استفساریه انتقاد کرد و گفت:

حسینی کیا، نایب رئیس کمیته صنعت نیز گفت: شنیده ها حاکی از کاهش تعداد امضاهای جمع آوری شده برای استیضاح وزیر صمت است. وی افزود: این کمیته هنوز در این خصوص جلسه تشکیل نداده است و در صورت کاهش روند کاهش امضاها به نفع استیضاح، موضوع از دستور کار مجلس خارج خواهد شد.

علیرضا سلیمی، یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس، تنها به گفتن «موافق استفساریه» تاکید کرد که طبق آیین نامه داخلی مجلس، استفساریه وزرا به کمیسیون ارسال می شود و وزیر و نمایندگان 10 روز فرصت دارند تا در مورد استفساریه بحث کنند. و در صورت کاهش تعداد امضاها، استفساریه از دستور کار مجلس خارج خواهد شد.

  اطلاعات بدهکاران عمده بانکی منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید