انجام واگذاری سهام قضایی به متوفی تا پایان شهریور ماه

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اقدامات متوفی گفت: این سازمان و بانک مرکزی جلسات زیادی در این زمینه با قوه قضائیه داشتند که به نظر می رسد تا پایان شهریورماه انجام شود. . امسال. “باش.

به گزارش رجانیوس، واگذاری سهام عدالت به متوفی یکی از موضوعاتی است که بارها از سوی وراث سهام عدالت پیگیری شده و در دولت گذشته هر بار مسئولان قول های مختلفی داده اند.

در ادامه پیگیری ها، در اسفندماه محسن هدابش، نایب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به خبرنگار ایرنا گفت: سه میلیون و 100 هزار سهامدار عدالت فوت کرده اند.

وی گفت: همچنین با پیگیری‌ها مشخص شد که برخی از وراث همین سهامداران نیز فوت کرده‌اند؛ بنابراین مشکلات پیش روی این حرکت بسیار پیچیده و عدالت انصافی در بازار سرمایه است.

هدباش تاکید کرد: سپرده گذاری مرکزی باید در سال 1401 موضوعات مربوط به وراث سهام عدالت را ساماندهی و در نهایت صاحبان این سهام را شناسایی کند.

نایب رئیس هیئت مدیره بورس و سازمان اوراق بهادار افزود: موضوع وراث سهام قضایی قطعا در سال 1401 تعیین تکلیف می شود.

وضعیت وراث سهام عدالت مشخص می شود

همچنین مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نخستین روزهای اردیبهشت ماه، در گفتگوهای مشابه، از اقدامات انجام شده برای وراث سهام عادلانه خبر داد: با توجه به جمعیت زیادی که به عنوان وراث وجود دارد، باید اقدام بسیار سختی انجام شود. در این راستا اتخاذ شود و وضعیت وراث باید با توجه به گواهی انحصار وراثت افراد تعیین شود. در حال حاضر سامانه ای در حال تدوین است که قطعا وضعیت وراث را مشخص می کند و این را به مرحله نهایی می رسانیم.

  تصاویر جدید از برخورد پهپادهای سپاه به مواضع تروریست ها

انجام فرآیند واگذاری سهام متوفی تا پایان شهریور 1401.

به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، پیمان حدادی مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به دعاوی متوفی توضیح داد: سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری مرکزی مکاتبات و جلسات زیادی با سازمان بورس و اوراق بهادار داشتند. قوه قضاییه قوه قضائیه اطلاعاتی را در اختیار شرکت سپرده گذاری مرکزی قرار داده است، اما به دلیل اینکه با معیارهای مناسب تهیه نشده است، از نظر فنی قابل استفاده نیست، بنابراین جلساتی برای رسیدگی مجدد به این موضوع تشکیل شده و قرار است صمت سامانه ای را در این زمینه برنامه ریزی کند. ، به نظر می رسد اطلاعات لازم بر این اساس از سوی قوه قضائیه به صمت، روند واگذاری سهام متوفیان حداکثر تا پایان شهریورماه سال جاری باشد.

وی درباره موضوع سود سهام عدالت گفت: در اسفندماه سال گذشته سود عادلانه برای اشخاص حقیقی واریز شد در حالی که سود سهامداران قانونی شرکت های سرمایه گذاری استانی باقی ماند که هفته گذشته نیز توسط سپرده گذاری مرکزی (صمت) پرداخت شد. بر این اساس، سهامداران قانونی که هنوز سود سهام خود را دریافت نکرده اند، باید در سامانه سجام ثبت نام کنند تا شرکت صمت در پایان هر ماه سود خود را واریز کند.

حدادی افزود: از اسفندماه سال گذشته حدود 100 هزار سهامدار حقیقی که قبلا در سامانه سجام ثبت نام نکرده و شماره حساب خود را اعلام نکرده اند در سایت سجام ثبت نام کرده اند. سود منصفانه این افراد نیز اواخر این ماه پرداخت خواهد شد.

  اجتماع بزرگ امام رضایی ها در تهران به روایت تصویر

مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: بر اساس توافقات منعقده با شرکت سپرده گذاری مرکزی (صمت)، در پایان هر ماه سهامداران سهام عدالت که به تازگی در سایت سجام ثبت نام کرده اند. سود خود را در پایان ماه دریافت نکرده اند. با ثبت نام سود سهام خود را از حقوق صاحبان سهام دریافت خواهند کرد.

وی در خصوص سود سهام عدالت گفت: برخی از سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی سبد سرمایه گذاری خصوصی هستند. سود سهام این پرتفوی ها هنوز واریز نشده است اما با اقدامات بعدی سپرده گذاری مرکزی قرار است تا چند روز آینده سود این سبدها واریز شود.

حدادی تصریح کرد: برخی از شرکت های سبدگردان خصوصی ممکن است بخشی از پرتفوی مشتریان خود را در سهام شرکت های سهامی دادگستری استان توزیع کرده باشند و به دلیل اینکه این شرکت ها در 31 اسفند سال گذشته سود سهام عدالت را دریافت کرده اند. اما با توجه به عدم ثبت این سبدها در سامانه سجام، امکان واریز سود آنها وجود نداشت، بنابراین شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال اعمال رویه است و قصد دارد به زودی سود خود را واریز کند.

دیدگاهتان را بنویسید