انصارلا: این حملات ما بود که ائتلاف سعودی را مجبور به شلیک کرد

گروه بین الملل – رجانیوز: محمد البهیتی از اعضای شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن جمعه شب در گفت و گو با رسانه ها دلایل درخواست ائتلاف سعودی برای آتش بس دو ماهه در یمن را تشریح کرد.

«قبل از اعلام آتش بس از سوی سازمان ملل و پس از حمله اخیر [نیروهای یمنی] «در اعماق راهبردی عربستان سعودی، تماس‌هایی بین صنعا و ائتلاف سعودی از طریق این سازمان برقرار شده است.

وی تصریح کرد: این آتش بس فرصتی برای کشورهای متجاوز است تا در محاسبات خود برای صلح پایدار و همه جانبه تجدید نظر کنند.

یکی از اعضای شورای سیاسی انصارالله با تاکید بر تماس های سازمان ملل بین صنعا و ائتلاف سعودی پس از عملیات نظامی اخیر یمن در عربستان، گفت: این تماس ها ادامه دارد و آتش بس فرصت ارزشمندی برای صلح پایدار خواهد بود.

به گزارش المیادین، البهیتی در پایان گفت: نمی توان به وفاداری و صداقت متجاوز و دشمن اعتماد کرد، اما آتش بس این بار متفاوت است زیرا پس از حملات اخیر ما اتفاق افتاد.

دو هفته پیش بامداد جمعه، نیروهای مسلح یمن از عملیات «شکست محاصره 3» در عمق خاک عربستان خبر دادند. یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: در جریان این عملیات، تعداد زیادی پهپاد تاسیسات جده و دیگر تاسیسات حیاتی آرامکو در ریاض و دیگر شهرهای عربستان سعودی هدف قرار گرفتند.

دیروز هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد که صنعا با دولت مستعفی و ائتلاف متجاوز سعودی برای آتش بس موقت و محاصره دو ماهه مردم یمن به توافق رسیده است.

  رزمایش دریایی عمان با نام "خنجر تیز"

دیدگاهتان را بنویسید