انصارلا در سوگ شهادت حسن ایرلو عزاداری کرد

سخنگوی انصارالله و رئیس تیم مذاکره کننده نجات ملی دولت یمن شهادت سفیر کشورمان بر اثر بیماری قلبی را به دولت و ملت ایران و خانواده وی تسلیت گفت.

به گزارش رجانیوز، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رئیس تیم ملی امداد و نجات دولت یمن در پیامی شهادت سفیر کشورمان در بیماری عروق کرونر قلب را به دولت و ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال مغفرت کرد.

علی ظفر، فعال رسانه ای و پژوهشگر یمنی نیز شهادت سفیر کشورمان را تسلیت گفت و نوشت: خدا شما را بیامرزد، شما خانواده ما برای ما یمنی ها بودید. مفتخرم که شما تنها دیپلماتی بودید که با رضایت و عشق کامل به یمنی ها زیر آتش جنگ و محاصره زندگی کردید. من شما را شخصاً نمی‌شناختم، اما سخنان مزدوران و کشورهای متجاوز درباره شما و خشم و کینه‌ای که از شما داشتند، ارادت ما را به شما افزایش داد. با خدا باش

یمن، جمهوری اسلامی ایران، جنبش انصارالله یمن،

حسن شرف الدین رئیس جمهور یمن در پیامی توئیتری نوشت: به مردم ایران و خانواده سفیر حسن ایرلو تسلیت می گویم. از خداوند متعال رحمت و بهشت ​​را برای او مسئلت دارم.»

سعید حاطب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز سه شنبه گفت که حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن بر اثر بیماری قلبی درگذشت. آقای ایرلو دو روز پیش از طریق دولت عراق با هواپیما به فرودگاه صنعا و از طریق دولت عراق به ایران منتقل شد.

آسمان یمن در محاصره و تحت کنترل ائتلاف سعودی است و هرگونه ورود به فرودگاه صنعا باید مورد تایید سعودی ها باشد. این فرودگاه شب گذشته به دلیل حملات ائتلاف سعودی بسته شد.

  ایران خودرو: کیفیت خودرو به دلیل تحریم های سخت آمریکا جنایتکار و همدستانش است!

دیدگاهتان را بنویسید