انصارلا: عملیات نظامی ما تا رفع محاصره یمن ادامه خواهد داشت

گروه بین الملل-رجانیوز: به گزارش روز چهارشنبه شبکه تلویزیونی المیادین، البهیتی گفت: ائتلاف سعودی باید همزمان با توقف آتش بس توسط ائتلاف سعودی به محاصره یمن پایان دهد.

البهیتی در صفحه توئیتر خود نوشت: اعلام آتش بس ائتلاف سعودی تا پایان محاصره یمن منطقی نیست.

وی تاکید کرد: محاصره یمن یک عملیات نظامی است زیرا با توسل به نیروی نظامی و سلاح به کشور ما تحمیل شد.

وی افزود: رنج و محرومیت یمنی ها از محاصره سنگین تر و سنگین تر از خود جنگ است. این بدان معناست که عملیات نظامی یمن برای پایان دادن به محاصره ادامه خواهد یافت.

ائتلاف سعودی شب گذشته اعلام کرد که از ساعت 6 صبح امروز عملیات نظامی خود در یمن را متوقف می کند.

ائتلاف سعودی پس از شلیک موشک های سنگین و پهپادهای یمنی به مراکز حیاتی و تاسیسات نفتی در عربستان سعودی بیانیه ای صادر کرد.

75da9d45f1e047e5bbe708d866459c03 خبر اولیه

ائتلاف گفت که در پاسخ به درخواست دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس با آتش بس موافقت کرده است.

شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته از سران ائتلاف سعودی و همه طرف های ذیربط یمنی خواست عملیات نظامی خود را پس از هفت سال جنگ علیه یمن متوقف کنند.

عربستان سعودی در 5 فروردین 94 در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور عربی از جمله امارات به بهانه کمک و چراغ سبز آمریکا حمله گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد. سرنگونی رئیس جمهور مخلوع عبدالمنصور هادی برای اعمال قدرت، اهداف و جاه طلبی های سیاسی خود.

  شهربابک یکی از شریان های اصلی تهران به بندرعباس است

آژانس‌های سازمان ملل از جمله سازمان بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که مردم یمن همچنان با قحطی و فاجعه انسانی روبرو هستند که در قرن گذشته بی‌سابقه است.

با وجود گذشت هفت سال از آغاز این تجاوز همه جانبه، ارتش و کمیته های مردمی یمن در دفاع از ملت خود توانسته اند ضربات سنگینی به ائتلاف متجاوز و متحدانش وارد کرده و متجاوزان سعودی و امیری را هدف قرار دهند. داخل هر دو طرف علیرغم محاصره کامل، آنها باید با تکیه بر توان داخلی، توانایی های تسلیحاتی خود به ویژه موشک ها و پهپادها را گسترش دهند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید