انفجار مرگبار در شمال افغانستان

گروه بین الملل – رجانیوز: مقامات محلی در استان سمنگان افغانستان روز چهارشنبه گزارش دادند که انفجاری در میان نمازگزاران در یک مدرسه دینی در شهر ایبک رخ داد و گفتند که در این حمله حداقل 15 نفر کشته و بیش از 20 نفر دیگر زخمی شدند.

من گزارش میدم رجانیوز; به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) مقامات محلی در ولایت سمنگان افغانستان روز چهارشنبه گزارش دادند که انفجاری در میان نمازگزاران در یک مدرسه دینی در شهر ایبک رخ داد و گفتند که دست کم 15 نفر کشته و بیش از 20 نفر دیگر زخمی شدند. در این حمله

بر اساس اطلاعات مقامات محلی، این انفجار هنگام اقامه نماز ظهر امروز (چهارشنبه، ۱۸ آذر) در یک مدرسه علمیه به نام «الجهادی» در میدان سرک بندر در حومه شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان رخ داده است.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است اما در هفته ها و ماه های اخیر داعش مسئولیت چندین انفجار مرگبار در افغانستان را بر عهده گرفته است.

به گفته مقامات محلی، تمامی قربانیان این حمله دانش آموزان این مدرسه دینی و کودکان خردسال بوده اند.

شماری از منابع علت این انفجار را یک حمله انتحاری و برخی منابع دیگر علت این انفجار را مواد منفجره عنوان کرده اند.

در همین حال، منیر رحیمی، سخنگوی پولیس سمنگان در گفتگو با آوا این انفجار را تایید کرد، اما گفت که هنوز جزئیات دقیق این رویداد مشخص نشده است.

مقامات محلی از کشته شدن 15 نفر در این حادثه خبر دادند، اما هنوز تعداد دقیق مجروحان اعلام نشده است، اما شاهدان عینی از بیش از 20 زخمی خبر دادند.

  چشم انداز دور بعدی مذاکرات! - بررسی های تحریریه رسانه ها

به گفته آنان، قربانیان این انفجار به شفاخانه ولایت سمنگان منتقل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید