انفجار گاز در آمریکا، فلاکت برای اروپا

به گزارش تحریریه روزنامه دیلی تلگراف، آتش سوزی تاسیسات گازی در آمریکا نگرانی هایی را در مورد عرضه گاز در دوران تحریم روسیه ایجاد کرده و باعث افزایش 39 درصدی قیمت گاز شده است.

آتش سوزی در یک پایانه اصلی صادرات گاز در ایالات متحده، تهدید ناتوانی در تامین گاز طبیعی مایع و ترس از بحران انرژی ناشی از جنگ در اوکراین را تشدید کرده است که به طور ناگهانی قیمت گاز را بیش از یک سوم افزایش داده است.

قیمت گاز انگلیس در ابتدای تجارت تا 39 درصد افزایش یافت، اما در کل اروپا 16 درصد بود.

14f83d8b1aaec798df11c05b11a835b6 خبر اولیه

ایالات متحده در چهار ماهه اول سال جاری نزدیک به 75 درصد از LNG خود را به دلیل جنگ در اوکراین به اروپا ارسال کرد.

انفجار یک کارخانه بزرگ گاز طبیعی مایع صادرات گاز آمریکا را فلج کرد - Blogtuan.info

آتش‌سوزی در تأسیسات گاز طبیعی مایع (LNG) فری‌پورت، که حدود یک پنجم کل صادرات سوخت مایع ایالات متحده را تشکیل می‌دهد، این تأسیسات را برای حداقل سه هفته تعطیل کرده است.

آتش سوزی که تأسیسات را برای حداقل سه هفته تعطیل کرد، ظاهراً از صادرات 10 محموله گاز توسط شرکت جلوگیری کرد که قرار بود عمدتاً به اروپا ارسال شود.

در همین حال، اروپا اخیرا واردات گاز طبیعی مایع خود از ایالات متحده را به دلیل نگرانی از تصمیم پوتین برای تعلیق صادرات گاز به اروپا افزایش داده است.

freeport lng خبر اولیه

بر اساس گزارش این روزنامه انگلیسی، اگرچه میزان خسارت وارده به تاسیسات فری پورت هنوز مشخص نیست، تحلیلگران Evercore ISI می گویند که آتش سوزی به طور بالقوه حدود 16 درصد از کل ظرفیت صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا را برای مدت نامحدودی از بین برده است.

  زخم داغی که هر روز در دل آبادان تازه می شود

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید