انقلاب معدنی ایران در انتظار دو میلیارد دلار پول غیردولتی است!

14432 خبر اولیه

بر اساس گزارش تحریریه، انقلاب معدنی در ایران تنها منتظر 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در ماشین آلات است که البته دولت مجبور به ارائه چنین رقمی نیست و کافی است از سر راه معادن خارج شود. که بتوانند فرآیند نوسازی را برای حساب خود انجام دهند.

نزدیک به 10000 معدن در ایران وجود دارد و این 10000 معدن باید به طور کامل به روز شوند. البته نیازی به آپدیت کامل نیست و بسیاری از دستگاه های موجود کیفیت خوبی دارند. در نهایت، به 25000 دستگاه نیاز دارد که به سرمایه گذاری تقریباً 2 میلیارد دلاری نیاز دارد. یعنی حدود 11 درصد از دلارهای 4200 تومانی که در دهه 1400 به نام کالاهای اساسی و دارو به تاراج رفته و ناپدید شده و آثار مخربی بر سفره مردم ایران بر جای گذاشته است. این 2 میلیارد دلار کمتر از 2 درصد بیش از 100 میلیارد دلاری است که در 4 سال از سال 2017 تا پایان سال 2014 در قالب طرح براندازانه 4200 دلاری برای زنان هزینه شده است.

دفتر بازرگانی تحریریه این نمونه ها را ذکر کرد تا مشخص شود سیاست غلط چه آسیبی به اقتصاد کشور وارد می کند و منابع ارزی کمیاب و گرانبهای کشور را در کجا خرج می کند. اما عجیب‌تر این است که معادن کشور نمی‌خواهند دو میلیارد دلار از سوی دولت تامین شود، بلکه کافی است این وزارتخانه دست‌اندازها، بی‌نظمی‌ها و موانع را برطرف کند تا معادن بتوانند دستگاه‌های توسعه‌ای مورد نیاز خود را وارد کنند. به صلاحدید خود تا این مبلغ تامین شود و شاهد توقف رشد منفی 2.1 درصدی معادن باشیم که سال گذشته نشان داده شد و دقیقاً برخلاف خواسته رهبر معظم انقلاب از دولت ها در خصوص توسعه معدن.

  حرکت عجیب ناسا برای مقابله با موجودات فضایی

وزارت امنیت به جای ماینرها کیفیت و الزامات ورودی ماشین آلات را تعیین می کند و اجازه واردات به خودی آنها را نمی دهد در حالی که ۲۵ هزار دستگاه ماینینگ کارکرد محدودی در معادن دارند و حتی بهانه ای برای استفاده هم بی معنی است. زیرا مناطق ساخت و ساز نیز باید از محدودیت های واردات بی ربط رها شوند تا زیرساخت های کشور توسعه یابد.

سرمایه گذاری در معادن عمدتاً به معنای خرید تجهیزات مورد نیاز است و بخش کوچکی از آن مربوط به ساخت و ساز و غیره است و با سیاست وزارت امنیت شاهد افزایش سرمایه گذاری های منفی در معادن در کشور خواهیم بود. اثرات خود را بدتر از 1400 در آینده نشان می دهد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید