انواع آسانسورهای صنعتی و محل استفاده از آنها – آسانسور آتیس

اگر در پروژه های صنعتی کار می کنید یا این پروژه ها را از نزدیک دیده اید، متوجه شده اید که برای حمل کالا و تجهیزات از آسانسورهای صنعتی استفاده می شود. آسانسورهای صنعتی معمولاً به دو صورت مختلف طراحی می شوند و لازم است از نوع مناسب در پروژه های مختلف استفاده شود. به همین منظور در این مقاله همانطور که به چیستی آسانسورهای صنعتی می پردازیم، به بررسی آسانسورهای صنعتی هیدرولیک و انواع دیگر آسانسورهای صنعتی می پردازیم.

image 1654582444 خبر اولیه

آسانسور چیست؟

Ascenseur یک کلمه فرانسوی است که در انگلیسی elevator نامیده می شود و وسیله ای است که به جابجایی آسان افراد یا کالاها در ساختمان کمک می کند. به همین دلیل در اکثر ساختمان های مسکونی و تجاری و غیره. مردم ترجیح می دهند به جای پله از آسانسور استفاده کنند.

آسانسورهای صنعتی چیست؟

شاید واژه آسانسور، آسانسور صنعتی یا کارگاه را شنیده باشید و فکر کنید که هر سه این وسایل کاربرد یکسانی دارند. اما این مورد نیست. در زیر به طور مختصر به معرفی هر یک از این امکانات می پردازیم:

  • آسانسور صنعتی یکی از انواع آسانسور است که عمدتا در محیط ها و پروژه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این محیط‌های صنعتی شامل کارخانه‌ها، پروژه‌های ساختمانی و کارگاه‌های ساختمانی است که در آنها سازه‌های مختلفی ساخته می‌شود.
  • آسانسور وسیله ای است که می توان از آن برای جابجایی یا پایین آوردن محموله یا پرسنل به کارگاه یا محیط صنعتی در ارتفاعات بالاتر استفاده کرد. آسانسورها به صورت آکاردئونی، هیدرولیک، وینچ یا پانتوگراف و تلسکوپ و غیره طراحی می شوند.
  • آسانسور کارگاهی به تجهیزاتی نیز گفته می شود که برای جابجایی یا جابجایی افراد با ایمنی لازم در محیط کار استفاده می شود. این آسانسورها را معمولا در پروژه های ساختمانی مختلف می توان یافت.
  ایلان ماسک حمله پوتین را خنثی کرد

نکته مهم در اینجا تفاوت آسانسورهای صنعتی با سایر آسانسورها است. با این حال، در بسیاری از موارد، اصطلاح بالابر صنعتی و بالابر صنعتی به جای هم استفاده می شود. اما نمی توان تفاوت های اساسی بین آنها را انکار کرد. به طور کلی طراحی آسانسورهای صنعتی با آسانسورهای صنعتی بسیار متفاوت است. با توجه به اینکه هر دو محصول دارای یک محور اصلی هستند که باعث می شود اتاق کنار آن به سمت بالا یا پایین حرکت کند و به حمل و نقل و محافظت از افرادی که از آن برای بالا و پایین رفتن استفاده می کنند کمک می کند. اما آسانسورهای صنعتی طراحی اصولی تری دارند که به آنها کمک می کند تا نسبت به سایر آسانسورها کارایی بیشتری داشته باشند. نکته مهم دیگر برای آسانسورهای صنعتی این است که می توانند سنگین ترین بارها را از 500 تا 30 هزار کیلوگرم جابه جا کنند.

انواع آسانسور صنعتی

image 1654582548 خبر اولیه

آسانسورهای صنعتی اغلب به دو روش اصلی طراحی و ساخته می شوند. نوع اول به گونه ای طراحی شده است که دوربین در داخل چاه آسانسور قرار گرفته و نصب می شود. ریل های این نوع آسانسور به گونه ای است که حرکت روان اتاق را در کنار هم با ایمنی کامل تضمین می کند. طراحی آسانسور صنعتی نوع دوم به گونه ای است که دوربین بر روی نمای ساختمان نصب می شود. قطعات این آسانسور سه متری است که به یکدیگر متصل شده و روی هم سوار می شوند. برای جابجایی این نوع آسانسورهای صنعتی معمولا از سیستم های کششی یا سنگ و تخته استفاده می شود. به عنوان مثال آسانسور هیدرولیک صنعتی یکی از آسانسورهایی است که با نیروی فشار روغن کار می کند و نسبت به سایر آسانسورهای ذکر شده فضای کمتری را در ساختمان اشغال می کند.

  بوقلمون؛ سرسخت ترین رقیب ایران برای مقام اول در قدرت غذایی

در زیر به ارائه و استفاده از دو دسته آسانسورهای صنعتی مانند آسانسورهای ضد انفجار و ضد گرد و غبار می پردازیم:

ویژگی های آسانسور ضد انفجار چیست؟

همانطور که گفته شد برای کار در محیط های صنعتی مانند پتروشیمی ها، معادن، سیلوها، کارخانه های سیمان و مصالح ساختمانی، همواره نیاز به استفاده از بالابرهای صنعتی برای کمک به جابجایی پرسنل یا ابزار، تجهیزات و مصالح با حفظ ایمنی لازم وجود دارد. اما چه ویژگی هایی این نوع آسانسور صنعتی را از انواع دیگر متمایز می کند؟ آسانسورهای ضد انفجار مشابه آسانسورهایی هستند که برای جابجایی افراد در داخل خانه نصب می شوند. با این تفاوت که ایمنی در آن ها در سطح بسیار بالایی اعمال می شود، بنابراین امکان هیچ گونه آتش سوزی و انفجاری در داخل آنها وجود ندارد. به همین دلیل و با توجه به پایین بودن هزینه های تعمیر و نگهداری آسانسورهای صنعتی ضد انفجار، بسیاری از مراکز صنعتی ترجیح می دهند از این نوع آسانسورها استفاده کنند.

آسانسور توانایی محافظت در برابر گرد و غبار چیست؟

مراکز صنعتی زیادی وجود دارند که از موادی استفاده می کنند که گرد و غبار خاصی را پخش می کنند. به عنوان مثال: گرد و غبار فایبرگلاس، گرد و غبار ذغال سنگ یا گرد و غبار ذخیره غلات و همچنین در مراکزی مانند صنایع گاز، پتروشیمی و شیمیایی که تصادفات زیاد است، استفاده از این نوع بالابر بسیار ضروری است. زیرا ممکن است حادثه ای را به همراه داشته باشد و نه تنها جان مردم را به خطر بیندازد، بلکه خسارت مالی نیز به همراه داشته باشد. زیرساخت های مناسب برای طراحی و ساخت آسانسورهای صنعتی مقاوم در برابر گرد و غبار در حال بررسی است. ساخت مستحکم و عایق بندی مناسب باعث شده تا این نوع آسانسور بتواند با ایمنی کامل جان کارکنان و اموال مجتمع صنعتی را حفظ کند.

  جنگ جهانی سوم و رونق بازار اسلحه

در طراحی و ساخت بالابرهای ضد انفجار و گرد و غبار باید به دو نکته بسیار مهم توجه داشت:

  • یکی: برای ارتقای سطح ایمنی و استاندارد آنها، تمام قطعات الکترونیکی استفاده شده در ساخت آن باید از نوع EX باشند.
  • دو: تمامی اجزای این نوع بالابرهای صنعتی اعم از الکتروموتورها، کنتاکتورها و همچنین کلیدها و تابلوهای کنترل باید در محفظه ای قرار گیرند تا از ایمنی آنها در برابر هرگونه آسیب اطمینان حاصل شود.

image 1654582481 خبر اولیه

شرکت آسانسور آتیس

طی سه دهه اخیر با توجه به پیشرفت های فراوانی که در شهرهای بزرگ صورت گرفته و همچنین راه اندازی کارخانه های مختلف و شرکت های بزرگ صنعتی، نیاز به استفاده از انواع آسانسور و پله برقی بیش از پیش احساس می شود. اما گاهی با استفاده از تجهیزات بی کیفیت متوجه می شود که حوادث ناگواری برای جان و مال مردم رخ داده است. شرکت آسانسور صنعتی آتیس طی سالیان متمادی با واردات تجهیزات و قطعات جدید و مدرن تولید شده با تکنولوژی روز دنیا به دنبال کمک به صنعت تجهیزات و تاسیسات آسانسور به ویژه آسانسورهای صنعتی در ایران بوده است. به عنوان هزینه آسانسور صنعتی و خانگی و غیره. بر اساس تجهیزات مورد استفاده و قطعات موجود در آنها محاسبه می شود، لازم است برای سفارش انواع آسانسور از شرکت آتیس با مشاوران و کارشناسان تماس بگیرید تا قیمت نهایی را برای شما ارائه دهند. بنابراین پیشنهاد می کنیم با مراجعه به وب سایت این مجموعه، آسانسور آتیس را در گوگل جستجو کنید تا اطلاعات کافی را کسب کنید و یا با واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید