انگلیسی ها از قبر ملکه پول در می آورند!

گروه بین الملل _ رجانیوز: همزمان با افزایش بحران اقتصادی در انگلستان، درآمد خانواده سلطنتی از قبر ملکه خشم مردم آن کشور را برانگیخت.

در شرایطی که کشورهای اروپایی با بحران انرژی و اقتصادی مواجه هستند و اعتصابات و اعتراضات در کشورهای مختلف گزارش می شود، این بار خشم شهروندان بریتانیایی از تلاش خانواده سلطنتی برای کسب درآمد از زیارت قبر ملکه الیزابت بالا گرفته است.

نیویورک پست گزارش داد که برخی مراکز توریستی در انگلیس از جمله قلعه ویندزور، جایی که کلیسای سنت جورج مقبره ملکه الیزابت است، به دلیل خشم شهروندان بریتانیایی از خانواده سلطنتی، قیمت بلیت بازدیدکنندگان را افزایش داده اند.

این قلعه به طور معمول 5 روز در هفته به روی عموم باز است، اما در هفته های اخیر به دلیل مرگ ملکه الیزابت بسته شده است. روز پنجشنبه، مقامات کاخ اعلام کردند که قلعه از شنبه باز است، اما قیمت بلیط برای همه افزایش می یابد.

این تراست که یکی از پنج بخش خانواده سلطنتی است و مسئول مدیریت بازدیدهای عمومی از اقامتگاه های رسمی سلطنتی است، اعلام کرد که بلیط برای بزرگسالان از یکشنبه تا پنجشنبه 26.50 پوند (29.50 دلار) و برای بزرگسالان در روز شنبه 28.50 پوند (31.50 دلار) خواهد بود. .75 دلار) دریافت خواهد شد.

قیمت بلیط برای افراد زیر 18 سال ارزان تر است، اما این قیمت در زمانی که شهروندان بریتانیایی از قیمت ها و بحران اقتصادی شکایت دارند، خشم بیشتری را به همراه داشته است.

یکی از افراد عصبانی در توییتر نوشت: «باورم نمی‌شود 26.50 پوندی را که فکر می‌کرد از مردم چنین اتهامی می‌گیرید، وقتی که ما مردم از مرگ او بسیار ناراحت بودیم. چنین پولی برای افرادی که پول دارند گرفته می شود».

  بانک ها چقدر وام دادند؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

این در حالی است که انگلیس به دلیل تحریم های کشورهای اروپایی علیه روسیه به بهانه حملات مسکو به کیف در بحران اقتصادی و انرژی قرار دارد و ماه هاست که اعتصابات و اعتراضات در این کشور گزارش شده است.

به عنوان مثال، در آخرین اقدام اعتصابی در بخش ریلی بریتانیا، اعلام شد که این کشور شاهد توقف اکثر قطارها و بزرگترین اعتصاب در بخش حمل و نقل در یک دهه اخیر خواهد بود. قبلاً برای ماه گذشته نیز اعتصابی برنامه ریزی شده بود که به دلیل مرگ ملکه الیزابت لغو شد.

افزایش بی‌سابقه هزینه‌های زندگی در بریتانیا و رسیدن تورم به بالاترین حد خود در چهل سال گذشته، باعث شده است که بسیاری از کارکنان خدمات عمومی از جمله راه‌آهن، اداره پست، معلمان، کارکنان بهداشت، وکلا و تعدادی از کارگران بندر انگلیسی از اعتصاب خودداری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید