انگلیس به سهمیه تخم مرغ خود رسیده است

گروه بین الملل رجانیوز: افزایش هزینه های تولید، همراه با شیوع آنفولانزای پرندگان در بین طیور بریتانیا، باعث شده است که فروشگاه ها در این کشور تخم مرغ را جیره بندی کنند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش هافینگتون پست؛ فروشگاه های زنجیره ای آسودا در آن کشور نیز اعلام کرده است که تا اطلاع ثانوی تنها دو بسته تخم مرغ به هر یک از مشتریان خود می فروشد. برند آلمانی Lidl در بریتانیا نیز گفت که تنها سه بسته تخم مرغ را به هر مشتری تحویل می دهد. Wedderspoons همچنین یک صبحانه انگلیسی بدون تخم مرغ در برخی از رستوران های خود ارائه می دهد.

کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، یک گروه تجاری، در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفت که برخی از فروشگاه‌ها محدودیت‌هایی را برای تعداد تخم‌مرغ‌هایی که مشتریان می‌توانند بخرند اعمال کرده‌اند.

به گفته انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ بریتانیا، تولیدکنندگان مرغ انگلیسی با مشکل افزایش شدید هزینه های تولید و شیوع آنفولانزای پرندگان مواجه هستند که باعث کاهش شدید تولید شده است.

در عین حال برخی از تولیدکنندگان بارها انتقاد کرده اند که قیمت فروش تخم مرغ در فروشگاه ها با افزایش شدید قیمت تمام شده تولید و قیمت سوخت همخوانی ندارد و همین مشکل باعث شده است که یا ظرفیت تولید خود را کاهش دهند یا به طور کلی آن را متوقف کنند.

مرغداران انگلیسی نیز در تامین مواد اولیه دام با مشکل مواجه هستند. زیرا این کشور روسیه را که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات در جهان است تحریم می کند.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی بریتانیا، تورم در انگلیس در ماه اکتبر به بالاترین حد خود در 45 سال گذشته رسید و قیمت تخم مرغ نسبت به سال گذشته بیش از 35 درصد افزایش یافت.

  فرصت لغو انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی به دلیل مشکلات فنی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید