انگلیس: 300 موسسه و فرد ایرانی را به مدت 90 روز تحریم کرده ایم

گروه بین الملل – رجانیوز: وزیر خارجه بریتانیا گفت که در سه ماه گذشته و در اوج ناآرامی ها، بیش از 300 فرد و موسسه ایرانی را در فهرست تحریم ها قرار داده است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش فارس، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس گفت در جریان ناآرامی های اخیر در ایران، بیش از 300 نهاد و فرد ایرانی را در فهرست تحریم ها قرار داده است.

وزیر امور خارجه انگلیس روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت: سه ماه پیش امروز مهسا امینی توسط ‘پلیس اخلاق’ بازداشت شد. [پلیس امنیت اجتماعی] ایران مرد.

از آن زمان تاکنون بیش از 40 مقام ایرانی را تحریم کرده ایم. در مجموع بیش از 300 فرد و نهاد از جمله کل سپاه را تحریم کردیم.

از زمان شروع ناآرامی‌ها در ایران، دولت بریتانیا تلاش کرده است تا به عنوان بخشی از جنگ ترکیبی غرب علیه ایران از طریق تحریم‌ها، مواضع رسانه‌ای و اقدامات ایران عمل کند.

تحلیلگران در ایران پیش از این گفته بودند که این آشفتگی می تواند آمریکا و غرب را به این نتیجه برساند که با استفاده از سلاح تحریم و افزایش فشار اقتصادی، شکاف بین جامعه و دولت را بیشتر می کنند و در نتیجه نظام رفتار خود را تغییر می دهد. به دلیل مناطق تحت فشار داخلی و خارجی که توسط کشورهای خارجی درخواست شده است.

  سناریوی آمریکا علیه ایران در منطقه

دیدگاهتان را بنویسید