اهداف پنهان صدام از سفر به اسرائیل

9095 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، رسانه های اسرائیلی فاش کردند که روزنامه الکترونیکی رای الیوم در گزارش خود از سفر اخیر صدام حفتر، پسر خلیفه حفتر، فرمانده ارتش ملی لیبی به اراضی اشغالی نوشت. صدام حفتر پسر خلیفه حفتر فالکون از دبی وارد فرودگاه بن گوریون شد. خلیفه حفتر با حمایت سیا پایگاه های آموزشی در ویرجینیا برای برکناری معمر قذافی ایجاد کرد. صدام حفتر اکنون به عنوان معاون خلیفه حفتر در ارتش ملی لیبی راه پدرش را دنبال می کند. او از حمایت مستقیم رژیم اشغالگر اسرائیل برخوردار است.

روزنامه عبری HaArts فاش کرد که صدام حفتر از مقامات اسرائیلی در تل آویو خواسته است تا از خلیفه حفتر در انتخابات ریاست جمهوری آینده لیبی در دسامبر حمایت سیاسی و نظامی کنند. از سوی دیگر، حفتر در صورت پیروزی در انتخابات، اسرائیل را به رسمیت می شناسد و با اسرائیل روابط سیاسی برقرار می کند.

به گزارش رای الیوم، گزارش های اطلاعاتی نشان می دهد رژیم اسرائیل با هماهنگی فرانسه و آمریکا از طریق ناتو در لیبی مداخله کرده و در سرنگونی رژیم معمر قذافی نقش داشته است. فیلسوف و نویسنده مشهور فرانسوی برنارد هانری لوی که از حامیان مداخله ناتو در لیبی بود در خاطرات خود می نویسد که هدف از مداخله در لیبی خدمت به اسرائیل و انتقام از قذافی بوده است.

این در حالی است که مردم لیبی بهای گزافی را در نتیجه مداخله نظامی ناتو در این کشور پرداخت کرده اند. ده ها هزار نفر کشته شدند. میلیاردها دلار از دارایی های کشور غارت شده و لیبی به کشوری شکست خورده و ورشکسته تبدیل شده است که تحت کنترل افراط گرایان است و یک سوم جمعیت این کشور در حال مهاجرت هستند. بر اساس این تحلیل، شواهد نشان می دهد که مردم لیبی مانند مردم سایر کشورهای عربی و اسلامی مخالف عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر هستند. این افراد به کسی که بخواهد روابط خود را با رژیم اسرائیل عادی کند، رای نخواهند داد. ژنرال خلیفه حفتر و پسرش در انتخابات بعدی لیبی شکست خواهند خورد و رژیم اشغالگر نمی تواند در آن پیروز شود. آنها فقط در صورت تقلب در انتخابات پیروز می شوند، بنابراین این موضوع دور از ذهن نیست.

  امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان مسکن وجود دارد

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید