اوج گیری برندهای چینی در بازار خودرو روسیه و سردرد مسئولان ایرانی!

به گزارش تحریریه، خبرگزاری «ریانوفسکی» با استناد به تحلیل Otkrytiye Auto گزارش می دهد که فروشندگان خودروهای چینی در روسیه با سرعت بی سابقه ای در حال افزایش و افتتاح هستند.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال تاکنون تعداد این نمایندگی ها با حدود 300 دستگاه افزایش به 936 دستگاه رسیده است.

کارشناسان Otkrytiye Auto با اشاره به افتتاح 185 نمایشگاه خودرو از جولای تا نوامبر، افزودند: فروشندگان خودرو در روسیه تا به حال شاهد رشد سریع تعداد نمایندگی‌های فروش خودرو از چین یا سایر کشورها نبوده‌اند، اما این اتفاق بی‌سابقه در پاییز امسال رخ داد. سقوط.

اوج گیری برندهای چینی در بازار خودرو روسیه و سردرد مسئولان ایرانی!

برند پیشرو چینی در افتتاح نمایندگی های جدید Exeed با 48 نمایندگی است. در مجموع 47 نمایندگی جدید از برند جدید Omoda نیز افتتاح شد. در همین حال، چری در حال حاضر در بین برندهای چینی با 167 نمایندگی در روسیه در جایگاه اول قرار دارد.

البته جیلی تعداد نمایندگی های خودروی خود را نیز با 44 افتتاح جدید طی 10 ماه یک سوم افزایش داد. اکنون تعداد کل نمایندگان این شرکت در روسیه به 133 نفر رسیده است.

چین با شیوع ویروس کرونا به فروش آنلاین خودرو روی می آورد - اخبار بی بی سی

تعداد نمایندگی های FAW و Changan نیز افزایش یافته است.

در این گزارش به برندهای جدید Voyah و Skywell اشاره شد که البته جزو 10 برند برتر خودروی چینی نبودند. این دو برند در پاییز امسال سه فروشگاه جدید اضافه کردند، همانطور که GAC با افتتاح یک مرکز خرید جدید در لیست بالا.

اما باید گفت که فروش خودروهای چینی با هدف تحریک مصرف کنندگان در روسیه و یا تقویت انحصار شرکت های تولیدی روسی نیست، بلکه تنها به منظور افزایش رقابت و توسعه توانمندی های شرکت های داخلی است. قیمت اکثر خودروهای چینی فروخته شده در بازار روسیه برابر با قیمت اصلی کارخانه و حتی گاهی کمتر از آن است.

  ما روزانه بیش از پنج میلیون بشکه نفت برای مصرف انرژی داخلی داریم

محبوبیت خودروهای چینی در روسیه با پس‌زمینه خروج برندهای اروپایی، آمریکایی و ژاپنی در حال افزایش است. پس از توقف عرضه خودرو و قطعات یدکی به روسیه، به دلیل اختلالات لجستیکی ناشی از تحریم های غرب، ادامه کار برای بسیاری از خودروسازان در این کشور دشوار شد و در کنار منطق مدیران صنعتی کرملین، وی موفق شد جلوگیری از نابودی بازار خودرو در این کشور.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید