اوضاع خیلی بد است اما آخرالزمانی نیست!

14848 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، رئیس جمهور فرانسه در آستانه سال تحصیلی جدید و پایان تعطیلات تابستانی از “اعضای دولت” خواست تا در این شرایط بحرانی “صادقیت خود را حفظ کنند” و گفت: فرانسه با پایان دوره فراوانی و شکوفایی در راه است» و اشاره کرد که باید کمربندها را بیشتر سفت کرد.

او با این سخنان چندین بار تاکید کرد که «فرانسه درگیر تغییرات است و دوران بی ثباتی را پشت سر می گذارد».

رئیس جمهور فرانسه در آستانه سال تحصیلی جدید و پایان تعطیلات تابستانی، در سخنانی از “اعضای دولت” خواست تا در این شرایط بحرانی “یکپارچگی خود را حفظ کنند” و گفت: “فرانسه در آستانه پایان قرار دارد. دوره وفور و رونق»، به این معناست که ایشان فرموده اند که کمربندها را باید محکمتر ببندید.

امانوئل مکرون با این سخنان گفت: ما در دوران حساسی زندگی می کنیم. از جنگ در اوکراین گرفته تا خشکسالی، همه نشانه‌هایی از بحران‌های زنجیره‌ای هستند که گریبان ما را گرفته است.

او با این سخنان چندین بار تاکید کرد که «فرانسه درگیر تغییرات است و دوران بی ثباتی را پشت سر می گذارد».

ماکرون با اشاره به اینکه «شهروندان نگرانی و سردرگمی زیادی دارند»، از همه اعضای دولت خواست «شفاف، اما بدون توصیف آخرالزمانی از وضعیت» رفتار کنند.

رئیس جمهور فرانسه به آنها “تعهد و مسئولیت مهمی که به وزرا و کارمندان دولت سپرده شده است” یادآوری کرد.

امانوئل مکرون که در آخرین انتخابات پارلمانی ژوئن نتوانست اکثریت مطلق را به دست آورد، به اعضای دولت گفت: «می‌خواهم شاهد اتحاد و اتحاد همه اعضای دولت باشم که اکثریت را در هفته‌ها و ماه‌های آینده به دست آوردند. “

  شعب تامین اجتماعی سراسر کشور روزهای پنجشنبه و جمعه دایر هستند

او همچنین به قدرت رسیدن «دولت های غیردموکراتیک و عوام فریب» در اروپا و جهان به همکاران خود یادآوری کرد و از همکارانش خواست در ماه های آینده از هرگونه «دموکراسی و سخنان پوپولیستی» پرهیز کنند.

مکرون گفت: گفتن آنچه می خواهند به مردم بگویند همیشه بسیار جذاب است، اما باید مراقب باشیم و عمل گرایی و منطق را در اولویت قرار دهیم.

بحران کووید، جنگ در اوکراین و خشکسالی های اخیر فرانسه را مانند اکثر کشورهای اروپایی با آن مواجه کرده است. اگرچه نرخ تورم در فرانسه بسیار کمتر از کشورهایی مانند انگلیس است، اما آمارها نشان می دهد که در سال گذشته قیمت کالاها و کالاهای ضروری شهروندان فرانسوی با تورم 6.5 درصدی مواجه بوده است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید