اولویت امسال وزارت صمت – بررسی تحریریه رسانه ها

12210 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از شاتا، سید مهدی نیازی معاون هماهنگی و فضای کسب و کار وزارت صمت در حاشیه همایش مدیران ارشد وزارت صمت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این وزارتخانه در حال توسعه است.

وی افزود: سال گذشته تمرکز اصلی وزارت صمت بر توسعه زیرساخت ها و ابزارهای تامین اعتبار بود و امسال با اجرای کامل برنامه تدوین شده اولویت های ویژه ای متناسب با عنوان سال خواهیم داشت. “

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و همچنین علمی و پژوهشی برنامه‌ای مشترک برای افزایش سهم پژوهشی و پژوهشی در دستور کار دارد. تحولات در صنایع و واحدهای تولیدی «با همکاری و هم افزایی دستگاه ها در سال جدید، برنامه ها با جدیت در حال پیگیری است.

نیازی گفت: برای سوق دادن واحدهای صنعتی به سمت افزایش تحقیق و توسعه در فرآیند تولید، نیازمند در نظر گرفتن مشوق های قانونی از جمله در حوزه مالیاتی هستیم تا شاهد جهش اساسی در این حوزه باشیم.

معاون هماهنگی و فضای کسب و کار وزارت صمت ادامه داد: یکی از اقدامات ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دستیابی به اهداف سال تولید، مبتنی بر دانش و اشتغال زایی، توجه است. به ظرفیت و مزایای شهرها و نواحی صنعتی در سراسر کشور. ” اجازه دهید جویندگان دانش از مزایای آن بهره ببرند.

نیازی تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده امیدواریم تا دو هفته آینده جمع بندی لازم انجام شود و برنامه های وزارت صنعت، معدن با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر دستگاه های مسئول در این زمینه انجام شود. شرکت ها و محصولات دانش بنیان، دانش وارد فاز می شود.»

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دلایل برگزاری جلسه مدیران ارشد وزارت صمت گفت: در بین مدیران برنامه های امسال با قوت و شدت بیشتری اجرا شود.

نیازی بیان کرد: هدف اصلی وزارت صمت تقویت فعالیت های دانش بنیان و فعالیت های کلیدی در این حوزه مانند ماشین آلات و تجهیزات، صنعت حمل و نقل، تجهیزات دارویی و پزشکی است که در حوزه دانش اقتصاد و اقتصاد بسیار حائز اهمیت است. خط میکروالکترونیک امسال ویژه است.

وی ادامه داد: مقوله تحقیق و توسعه که موضوع کلیدی بهره وری و توسعه فعالیت های دانش بنیان است در اولویت برنامه وزارت صمت قرار دارد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید