اولین جایزه علمی عبیدی با معرفی پژوهش های نوین به پایان رسید

مراسم اختتامیه اولین جایزه علمی آفنس با حضور جمعی از متخصصان غدد و اساتید علوم پزشکی و متابولیسم، بیش از 150 محقق و ناظر دارویی دکتر آفنس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر شادی شهریاری مدیر ارشد عملیات دارویی دکتر عبیدی گفت: و دانشگاه ها از تولید علم توسط محققان جوان حمایت کنند.

وی افزود: برگزاری این رویداد علمی در راستای رسالت داروخانه دکتر عبیدی است که همواره سعی داشته در ارتقای سطح سلامت و کیفیت زندگی افراد جامعه سهیم باشد؛ درمان روزانه بیشتر افراد جامعه 4 میلیون بیمار مبتلا به بیماری‌های غیرواگیر و بهبود بیش از 80 میلیون علائم بیماری‌های حاد در سال، نشان‌دهنده اهمیت سلامت عمومی به عنوان یک رسالت و هدف در 76 سال فعالیت دارویی دکتر عبیدی است.

دکتر شهریاری همچنین گفت: داروخانه عبیدی علاوه بر تولید داروهای با کیفیت و ارائه راهبردهای درمانی جدید، برای توسعه پایدار تلاش می کند و مسئولیت اجتماعی را بخشی از هویت خود می داند. در همین راستا در سال 1400 به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس با اهدای اقلام حیاتی، 75 خانه بهداشت را در 75 منطقه کم برخوردار کشور تجهیز کرد.

%D8%B9%D8%A8%DB%8C%D8%AF%DB%8C خبر اولیه

دکتر سولماز سید موسوی، مدیر علمی گروه داروسازی دیابت گفت: اولین جایزه علوم عبیدی در حوزه کنترل دیابت و بیماری های متابولیک برگزار شد. هدف از برگزاری این رویداد علمی شناسایی، معرفی و حمایت از محققان جوان جامعه پزشکی است که با هدف ارتقای کیفیت زندگی افراد دیابتی، کنترل و مدیریت بیماری و پیشگیری از عوارض آن به انجام تحقیقاتی پرداخته‌اند.

دکتر سید موسوی افزود: طی دعوت به این رویداد از پژوهشگران و دانشمندانی که دارای مقاله یا پایان نامه در حوزه های مذکور بودند دعوت شد تا آثار خود را به دبیرخانه جایزه علمی عبیدی ارسال کنند. برای افراد منتخب، برنامه ریزی کردیم تا در آینده از تحقیقات و مقالات آنها حمایت کنیم، جلسات متعددی را با هیئت داوران برگزار کنیم و آنها را به سمینارها دعوت کنیم.

  5 نکته مهم در انتخاب کفپوش بیمارستانی

بررسی و ارزیابی آثار ارسالی برای اولین جایزه علمی عبیدی توسط هیئتی از اساتید برجسته غدد، متابولیسم و ​​فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه تهران انجام شد.

  • دکتر علیرضا استقامتی، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران
  • دکتر احمدرضا دهپور متخصص فارماکولوژی، استاد ممتاز دانشگاه تهران
  • دکتر محمد ابراهیم حمسه، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دکتر مجتبی ملک، فوق تخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران
  • دکتر فرزاد حدایق، متخصص غدد و متابولیسم، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • دکتر فرهاد حسین پناه، دانشیار غدد درون ریز و متابولیسم، دستیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

%D8%B9%D8%A8%DB%8C%D8%AF%DB%8C1 خبر اولیه

“بزرگترین چالش برای دیابتی ها آموزش است. کنترل قند خون در این بیماران بی سواد بسیار مشکل است. این آموزش ها باید بخشی از درمان باشد و بیماران را ملزم به تماشای آموزش ها کنیم. در این صورت هزینه های درمانی زیادی کاهش می یابد.»

از بین مقالات ارسالی، 8 مقاله برگزیده به مرحله نهایی راه یافتند و در نهایت سه مقاله اول توسط هیئت داوران انتخاب شدند. اسامی پژوهشگران برگزیده در بخش مقالات علمی به شرح زیر است:

  • نفر اول: دکتر هدی طاهری
  • نفر دوم دکتر مرجان مودی است
  • نفر سوم دکتر سگری ربیع زاده است

هر سه مقاله بر دیابت، کنترل و مدیریت این بیماری و پیشگیری از عوارض آن به منظور بهبود کیفیت زندگی بیماران تمرکز دارند.

همچنین 5 پایان نامه به مرحله نهایی رسید که دکتر فرشته عطاران با پایان نامه خود آن ها را نوشت. “مقایسه تاثیر پیوگلیتازون و آمگلیفلوزین بر پارامترهای اکوکاردیوگرافی بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 با کبد چرب غیر الکلی” انتخاب شدند.

  محصولات روغن موتور گران بودند

%D8%B9%D8%A8%DB%8C%D8%AF%DB%8C3 خبر اولیه

این مراسم شامگاه پنجشنبه 26 خردادماه در هتل اسپیناس تهران برگزار شد و با معرفی و تقدیر از منتخبان دوره اول به پایان رسید.

دومین دوره جایزه علمی عبیدی با محوریت حمایت از تولید علم در زمینه متابولیسم قلب به کار خود ادامه می دهد که فراخوان آن متعاقبا منتشر می شود و مراسم پایانی آن در خرداد 1402 برگزار می شود.

درباره داروخانه دکتر عبیدی

داروخانه دکتر عبیدی با سابقه درخشان هفتاد و شش ساله اولین داروخانه ایران است که وارث کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور است. داروخانه دکتر عبیدی با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موثر و لازم برای ارتقای سلامت جامعه همواره در کنار همه ایرانیان در هر شرایطی بوده و خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید