اولین خودروی برقی ایران شناسایی شد

9612 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، محسن رضایی منش، معاون تحقیق، طراحی و توسعه خودرو ایران با بیان اینکه برقی‌سازی این خودرو برنامه‌ریزی شده است، گفت: K125 اولین محصولی بود که مدل بنزینی آن در کنار طراحی مدل برقی در دستور کار قرار گرفت. البته ورود خودرو با مدل بنزینی خواهد بود.

وی با بیان اینکه با تعریف پروژه و بر اساس نقشه راه توسعه موتور، میانگین مصرف سوخت سبد محصولات ایران خودرو کاهش می یابد، گفت: با تولید انبوه موتورهای کم مصرف از سال 1401 می توان مصرف سوخت را به میزان دو میلیون لیتر کاهش داد. سال پروژه های پیشرانه ایران خودرو به نفع اقتصاد کشور در مصرف انرژی و کاهش ارزش خواهد بود.

وی گفت: در پنج مرحله مصرف سوخت سبد محصولات ایران خودرو با موتورهای جدید و فناوری های روز و برقی شدن به مشخصات خودروهای مدرن می رسد.

رضایی منش راهبردهای نقشه راه ایران خودرو را راهبردهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دانست.

معاون پژوهش، طراحی و توسعه محصول ایران افزود: در استراتژی های میان مدت ارتقای موتورهای EF، TU، XU موجود با همکاری ایپکو و سایر سازندگان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: برای انجام وظیفه سازمان استاندارد استراتژی میان مدت را در دستور کار قرار داده ایم و بر اساس آن پروژه هایی را تعریف کرده ایم که فراتر از استانداردها باشد. تست های انجام شده در مراکز معتبر نیز این نوید را می دهد که ما به درستی عمل کرده ایم و همکاران مهندس ما این پروژه ها را به بهترین شکل ممکن در دستور کار قرار داده اند.

  یک نفتکش ایرانی وارد آب های ونزوئلا شد

رضایی منش با بیان اینکه استراتژی بلندمدت نقشه راه توسعه خانواده موتورهای کم مصرف و موتور سه سیلندر است، گفت: در این راستا پروژه هایی بر اساس نقشه راه تصویب و اجرا می شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید