اولین هشدار انرژی در اروپا به صدا درآمد

12871 خبر اولیه

طبق سرمقاله ای، اتحادیه اروپا سال هاست که برنامه مشترکی را برای کمک به کشورهایی که با کمبود گاز مواجه هستند اجرا می کند. این برنامه به سه بخش “هشدار اولیه”، “زنگ هشدار” و “اضطراری” تقسیم می شود.

آژانس انرژی دانمارک دیروز (دوشنبه) فاز اول این برنامه را با هشدار اولیه فعال کرد. این آژانس گفت: «شرایط بسیار شدید و رو به وخامت است زیرا عرضه کاهش می یابد. این در حالی است که ذخایر دانمارک در ابتدای بحران انرژی 75 درصد اعلام شده بود.

“سیستم هشدار اروپایی”، همراه با امکان همکاری سایر کشورهای عضو، به این کشورها اجازه می دهد تا جیره بندی را آغاز کنند.

آژانس انرژی سوئد اعلام کرد: شبکه تامین گاز سوئد در حال حاضر مشکلی ندارد و ذخایر سوئد، دانمارک و اروپا تا پایان پاییز به سطح مورد نیاز خواهد رسید.

شرکت انرژی دانمارکی Orested اوایل ماه گذشته اعلام کرد که واردات گاز روسیه به این کشور را از اوایل ژوئن به حالت تعلیق در می آورد. این تعطیلی پس از آن اتفاق افتاد که شرکت از پرداخت به روبل برای خرید گاز خودداری کرد. هلند همچنین محدودیت های استفاده از زغال سنگ برای تولید انرژی را تا سفارش دیگری در روز دوشنبه لغو کرد.

آلمان و اتریش نیز استفاده از زغال سنگ را افزایش داده اند. این برخلاف اهداف زیست محیطی بسیاری از کشورهای اروپایی است، اما پس از بحران روسیه سکوت شدید فعالان محیط زیست و سیاستمداران حزب سبز برقرار شد.

پایان /

  ارز 4200 تومانی به کانون فساد در کشور تبدیل شده است / دولت برای اصلاح این مشکل اقدام کرده / مبالغی را برای واریز به حساب مردم در نظر گرفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید