اولین واکنش آمریکا به حمله پهپاد یمن

مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای واکنش قاطع یمن به تجاوزات امارات را محکوم کرد و دفاع از نیروهای مقاومت مردمی این کشور را تروریستی خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از ایرنا، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا به واکنش قاطع یمن به مداخله و تجاوزات امارات پاسخ داد.

المسیره نوشت: یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: در پاسخ به افزایش حملات ائتلاف متجاوز آمریکایی، سعودی و امیری با استعانت از خداوند متعال عملیات نظامی ویژه و موفقیت آمیزی انجام دادیم. (عملیات طوفان یمن).

وی افزود: نیروهای مسلح یمن امروز به هشدار کشورهای متجاوز مبنی بر وارد کردن ضربات دردناک و شدید در صورت ادامه تجاوزات عمل کردند و اعلام می کنیم در صورت ادامه حملات به یمن، امارات کشوری ناامن خواهد بود.

به گفته وی، عملیات طوفان یمن فرودگاه های دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت در المصفا، ابوظبی و تعدادی از سایت ها و تاسیسات مهم و حساس دیگر در امارات را هدف قرار داده است.

مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای واکنش قاطع یمن به تجاوزات امارات را محکوم کرد و دفاع از نیروهای مقاومت مردمی این کشور را تروریستی خواند.

سالیوان گفت که انصارالله مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و افزود که “ما با امارات متحده عربی و شرکای بین المللی آنها برای محاکمه آنها همکاری خواهیم کرد.”

مشاور امنیت ملی بایدن گفت که ایالات متحده قاطعانه به امنیت امارات متحده عربی متعهد است و ما در کنار شرکای اماراتی خود در برابر همه تهدیدات علیه سرزمینشان هستیم.

  چین نقش سرمایه گذاران خارجی را بازی می کند

المیادین به نقل از منابع ویژه خود اعلام کرد که 20 پهپاد و 10 موشک بالستیک ارتش یمن و کمیته های مردمی به سمت اهداف مهم در عمق امارات هدف قرار گرفتند.

پیش از این حمله، یگان موشکی ارتش یمن در سال 2017 یک مرکز هسته ای در ابوظبی را با موشک کروز هدف قرار داد و از مقامات اماراتی خواست تا از مداخله نظامی و تجاوز به یمن خودداری کنند.

امارات اخیرا حملات خود به یمن را تشدید کرده و نیروهای تحت امر خود به نام گردان های الاملک (غول پیکر) متشکل از گروه های سلفی، تکفیری و داعش را برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.

به گزارش رسانه های یمنی، امارات نیز با انتقال تسلیحات و تجهیزات نظامی از طریق آب های سرزمینی یمن به شبه نظامیان مرتبط، تجاوزات خود را افزایش داده است.

عربستان سعودی در 6 فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی به بهانه بازگشت سرنگون شده آغاز کرد. و رئیس جمهور فراری عبدالمنصور هادی برای رسیدن به اهداف و جاه طلبی های سیاسی خود در قدرت است.

آژانس‌های سازمان ملل از جمله سازمان بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که مردم یمن همچنان با قحطی و فاجعه انسانی روبرو هستند که در قرن گذشته بی‌سابقه است.

دیدگاهتان را بنویسید